zamknij
...

CZAS NA ODŚWIEŻENIE

Niech to lato będzie świeże jak nigdy wcześniej! Zachęcamy do zapoznania się z naszymi wskazówkami i poradami, dzięki którym każdy dzień i noc tego lata będą wyjątkowo odświeżające. Udostępniamy łatwe w przygotowaniu przepisy, nowe i różnorodne sposoby na wykorzystanie zamrażarki, jak również wiele innych wskazówek na lato.

CZAS NA ODŚWIEŻAJĄCE LETNIE NOCE

Chłodziarko-zamrażarka nie służy tylko i wyłącznie do chłodzenia napojów w ciągu dnia, ale także pomaga w utrzymaniu przyjemnej temperatury w nocy.

Wystarczy włożyć pościel i parę skarpet do plastikowej, szczelnie zamykanej torby, a następnie umieścić ją w chłodziarko-zamrażarce na kilka minut.

Całość należy wyjąć tuż przed pójściem spać. Następnie rozłóżcie schłodzoną pościel na łóżku, a na nogi włóżcie skarpety.

Efekt chłodzenia będzie podwójny – pościel chłodzi całe ciało, podczas gdy skarpety chłodzą stopy, które są jednymi z najbardziej wrażliwych na temperaturę obszarów ludzkiego ciała. 

CZAS NA ODŚWIEŻENIE Z BANANAMI

Banany to owoce, które są naturalnie zimne. Są idealne na gorące, letnie dni, ponieważ pozwalają na usunięcia "ciepła" z jelit, dostarczają dodatkowego nawilżenia i eliminują różnego rodzaj toksyny. Ponadto smakują fantastycznie w formie schłodzonego sorbetu:

1. Do blendera włożyć szklankę zamrożonych truskawek i dwie łyżki mleka z orzechów.

2. Następnie dodać trzy zmrożone banany (powinny być bardzo dojrzałe i zamrożone przynajmniej przez 24 godziny) i zmieszać wszystko do momentu otrzymania kremowej i puszystej konsystencji.

3. Przelać do szklanki i udekorować. Gotowe!

CZAS NA ODŚWIEŻENIE Z ZIARNAMI

Chyba każdy uwielbia, gdy na jego talerzu jest ryż lub kasza gryczana. My z pewnością tak. Ale czy wiedzą Państwo, że te dwa popularne ziarna, które można znaleźć w praktycznie każdej kuchni, pozwalają także na ochłodzenie ciepłych nocy oraz ograniczają negatywny wpływ wysokich temperatur na zdrowy sen? A tak to wygląda w praktyce:

1. Ze względu na fakt, że kasza gryczana nie pochłania w ciepła w takim stopniu jak bawełna, sugerujemy korzystanie w lecie z poduszek wypchanych ziarnami kaszy gryczanej w przeciwieństwie do poduszek bawełnianych.

2. Jeśli potrzebują Państwo dodatkowego ochłodzenia podczas wyjątkowo upalnych nocy, jednym z rozwiązań jest także nasypanie ryżu do skarpety. Po związaniu skarpetę należy włożyć do zamrażarki na około 1 godzinę. Taki kompres będzie utrzymywać niską temperaturę przez nawet 30 minut, czyli czas, który w zupełności wystarczy, aby spokojnie zasnąć.

3. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt chłodzenia, taki kompres należy umieścić na tzw. punktach tętna, tj. nadgarstkach, szyi, łokciach, w pachwinie, na kostkach oraz pod kolanami.

CZAS NA ODŚWIEŻENIE ODPOWIEDNIM JEDZENIEM

Czy wiedzą Państwo, że wybrane produkty spożywcze oferują efekt chłodzenia ludzkiego ciała? Jest to możliwe dzięki ich właściwościom nawadniającym, które zapewniają wymagane odświeżenie w trakcie upalnych dni. 

Oto 5 takich produktów, które pozwolą zmniejszyć uciążliwy wpływ wysokich temperatur w lecie:

Ogórki: nie tylko w wyjątkowy sposób nawadniają, ale są dodatkowo bardzo smaczne, zwłaszcza po połączeniu z humusem lub w przypadku soku z ogórka z dodatkiem cytryny.

Arbuz: będąc jednym z najpyszniejszych produktów nawadniających na świecie, arbuz zawiera także witaminę A, C oraz likopen.

Cytrusy: zachęcamy, aby do codziennej dawki wody dodać trochę cytryny. W ten sposób nie tylko smak ulegnie znaczącej poprawie, ale tak przygotowana woda zagwarantuje wymagane odświeżenie, ponieważ cytrusy ochładzają ciało oraz wspierają proces detoksykacji.

Pikantne papryczki: ostre jedzenie ogólnie sprawia, że człowiek zaczyna się pocić, co z kolei prowadzi do uruchomienia wewnętrznych mechanizmów chłodzących.

Liściaste warzywa zielone: jarmuż, szpinak i kapusta liściasta zawierają duże ilości wody oraz są łatwo i szybko trawione. Tym samym organizm może zaoszczędzić energię, która z kolei utrzymuje niższą temperaturę ciała.

CZAS NA ODŚWIEŻENIE Z WŁASNORĘCZNIE WYKONANĄ KLIMATYZACJĄ

Kiedy letni upał zaczyna Państwu doskwierać, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy klimatyzacji. Jeśli wciąż nie mają Państwo takiego sprzętu, zachęcamy do skorzystania z własnoręcznie robionej, tradycyjnej wersji klimatyzacji, która oferuje fantastyczne chłodzenie w gorące, letnie dni. A tak to wygląda w praktyce:

1. Umieścić miskę wypełnioną ryżem i lodem przed wentylatorem. Płytka patelnia też będzie odpowiednia.

2. Wentylator będzie rozwiewał mgiełkę powstałą z roztapiającego się lodu, oferując przyjemne i odświeżające ochłodzenie powietrza. 

CZAS NA ODŚWIEŻENIE RĘCZNIKÓW

Latem nie ma nic lepszego od spędzania czasu na plaży lub odświeżającej kąpieli pod prysznicem. Jednak ręczniki szybko zaczynają pachnieć mało przyjemnie. Jeśli chcą Państwo, aby wasze ręczniki były znowu świeże, prosimy wykonać następujące czynności:

1. Umieścić ręczniki w pralce z gorącą wodą, dodać filiżankę octu winnego i wyprać.

2. Po zakończeniu pierwszego cyklu prania ponownie wyprać ręczniki w gorącej wodzie z dodatkiem połowy filiżanki sody oczyszczonej.

3. Gotowe! Wystarczy tylko wysuszyć ręczniki, aby cieszyć się ponownie ich wyjątkową świeżością.