zamknij
...

Archiwum

Wtorek, 19. Lipiec 2016, Essen, Germany

Produkty Gorenje na stałe w gronie elitarnych projektów.

Produkty Gorenje na stałe w gronie elitarnych projektów.

Produkty  Gorenje  Group zdobyły w tym roku cztery prestiżowe nagrody Red Dot Design Award, uznawane za jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Jury konkursu składa się z 41 ekspertów z całego świata reprezentujących aktualny szczyt wzornictwa w branży AGD. Produkty Gorenje od lat znajdują się w ścisłym finale nagradzanych projektów. W 2005 roku byliśmy pierwszym słoweńskim przedsiębiorstwem, które zdobyło nagrodę Red Dot za projekt swoich produktów. Do tej pory nagrody zdobyło 35 naszych produktów. Fakt ten świadczy o doskonałości Gorenje Group w zakresie projektowania, innowacji i wysokiej jakości produktów sprzedawanych pod naszymi markami.

Międzynarodowe jury, umieściło produkty Gorenje wśród najwyższych osiągnięć projektowych w branży AGD, składało się z niezależnych projektantów, profesorów i dziennikarzy specjalizujących się w testowaniu produktów. W tym roku przetestowali i ocenili rekordową liczbę  5214 produktów z 57 krajów.

Gorenje Group do swojej bogatej kolekcji dołożyło w tym roku kolejne cztery nagrody Red Dot. W tym roku wyróżnienia otrzymały:

  • piekarniki z wbudowanym wyświetlaczem dotykowym TFT,
  • okap kuchenny Atag Evolve,
  • wielofunkcyjny kompaktowy piekarnik Atag Matrix,
  • piekarnik parowy Atag w kolorze grafitowym.

Od 2005 roku, kiedy to jako pierwsze słoweńskie przedsiębiorstwo zdobyliśmy nagrodę Red Dot, uznanie wśród jury konkursowego zyskało 35 naszych produktów i tym samym Gorenje na stałe zyskało miejsce wśród elity projektowej producentów sprzętu domowego. Zdobywane przez lata nagrody świadczą o doskonałości, innowacyjności i wysokiej jakości produktów sprzedawanych pod markami Gorenje Group.

"Pierwsza nagroda Red Dot przyznana Gorenje była jednocześnie pierwszym wyróżnieniem dla produktu słoweńskiego. Byliśmy mile zaskoczeni i dumni, że nasz sposób myślenia o tym, jak w przyjazny i zrozumiały dla użytkownika sposób informować o wysokiej technologii produktów, zostało zauważone i zdobyło uznanie wśród ekspertów międzynarodowej społeczności. Rok 2005 był przełomowy zarówno dla Gorenje jak i dla Słowenii. Od tamtej pory, słoweńskie projekty regularnie znajdują miejsce wśród laureatów tej prestiżowej nagrody ", mówi Lidija Pritržnik, Director of product design.

Gorenje pierwszą nagrodę Red Dot zdobyło w 2005 roku dla pralki i suszarki Premium Touch. Jury doceniło wysoką jakości elementów sterujących i innowacyjną estetykę produktu, które stały się szczególnie zauważalne na tle konkurencji w tamtym okresie. Premium Touch była pierwszą na świecie pralką sterowaną za pomocą ekranu dotykowego. Innowacyjna funkcja "washing wizard" prowadziła użytkownika do najbardziej odpowiedniego programu prania.

"Jesteśmy dumni, że po raz kolejny zdobyliśmy w tym roku nagrodę za wysoką jakość w projektowaniu produktów. Fakt, że wielokrotnie udało nam się zaimponować jury w ostatnich latach, mimo ostrej konkurencji i dużej liczby zgłoszeń, jest potwierdzeniem, że nasz zespół projektowy rozwija się w dobrym kierunku ", stwierdza Pani Pritržnik.

Vincent Hofstee, główny projektant w Atag podkreśla, że ​​tegoroczne nagrody Red Dot są uznaniem wysokiej jakości i innowacji również dla marki, która dołączyła do grona Gorenje Group osiem lat temu. "Od kiedy pierwszy raz wzięliśmy udział w konkursie Red Dot, otrzymaliśmy 16 nagród. Jest to wynik naszych starań i ambicji, które przenikają nasze produkty. W dzisiejszym konkursie mamy do czynienia z najlepszymi w branży. Konkurs to również świetny sposób, aby pozostać czujnym i śledzić najnowsze trendy wzornicze i osiągnięcia na całym świecie.

 

Projekt jako ważny element innowacji

Wiele uwagi w Gorenje Group  poświęca się projektowaniu innowacji. Odzwierciedla ona tożsamość marki i tradycji, a także jest wykorzystywana jako narzędzie, które pozwala zaangażować  użytkownika końcowego i wprowadzać nowe technologie. Jesteśmy świadomi, że unikalny, charakterystyczny i łatwy w obsłudze produkt jest dla nas sposobem, aby wyróżniać się na tle konkurencji. Projekt znalazł się wśród kluczowych przewag konkurencyjnych Grupy Gorenje. Ponadto, innowacyjność i wzornictwo są kluczowymi elementami nowej strategii rozwoju Grupy do 2020 roku, która jest oparta na globalnym wzroście, rozwoju wysokiej jakości innowacyjnych  produktów i marek premium "Urządzenia z innowacyjnymi funkcjami i wyrafinowany design są jednym z motorów naszego wzrostu i rentowności. Zdając sobie sprawę z tego faktu, Gorenje intensyfikuje swoje inwestycje w rozwój i projektowanie. Stałe wyróżnienia nagrodami Red Dot są tego najlepszym potwierdzeniem, co dodatkowo utwierdza nas w realizacji naszej wizji stania się najlepszym w naszej branży w zakresie projektowania i innowacji na świecie", powiedział prezes i dyrektor Gorenje Franjo Bobinac.