zamknij
...

Archiwum

Środa, 23. Marzec 2016, Velenje

Peter Prevc i Nordic Team dziękują Gorenje za ponad 20 lat wsparcia.

Peter Prevc i Nordic Team dziękują Gorenje za ponad 20 lat wsparcia.

Po fantastycznym sezonie, kiedy to Peter Prevc zdeklasował konkurencję w skokach narciarskich i wygrał wszystko co tylko było do wygrania, złożył on wizytę w siedzibie Gorenje. Towarzyszyła mu cała słoweńska drużyna Nordic Team, która przygotowywała również dla pracowników smaczne i pożywne koktajle. W dowód uznania i wdzięczności za wsparcie, Peter Prevc podarował Gorenje swoją koszulkę w której występował na zawodach w Planicy.

Słoweńscy skoczkowie zakończyli wspaniały sezon, zwieńczony zdobyciem Kryształowej Kuli przez Petera Prevca. Gorenje z dumą wspiera słoweński zespół Nordic Team już ponad 23 lata – za co podziękował Peter Prevc oraz cała drużyna i zespół wspierający sportowców. Ten sezon był historycznym osiągnięciem, które wyznacza nowe standardy w skokach narciarskich.

W miłej atmosferze firmowej kawiarni, skoczkowie wcielili się w nowe role. Przygotowywali smaczne koktajle w urządzeniach Power Blender Gorenje, a następnie częstowali nimi pracowników Firmy. Było dużo gratulacji – zarówno dla sportowej formy i osiągnięć skoczków, jak też ich pysznych koktajli. Pracownicy Gorenje mieli wyjątkową okazję do tego, żeby z bliska obejrzeć Kryształową Kulę – najbardziej prestiżową nagrodę w skokach narciarskich.

Zwycięska koszulka Petera Prevca dla Gorenje.

W ramach podziękowania dla ponad dwudziestoletniego wsparcia Firmy Gorenje dla Nordic Team, czyli narciarzy, skoczków narciarskich (kobiet i mężczyzn), narciarzy biegowych i drużyny kombinacji norweskiej, Peter Prevc podarował bezcenny prezent. Była to koszulka z tegorocznego finalu konkursu w Planicy, kiedy został koronowany jako mistrz sezonu oraz rekordzista jeśli chodzi o liczbę zdobytych punktów w sezonie i liczbę zwycięstw.

„Jesteśmy bardzo wdzięczni i szczęśliwi, że mogliśmy odwiedzić siedzibę Gorenje i uszczęśliwić tak wielu ludzi. Cieszymy się, że możemy dostarczać tak pięknych emocji i jesteśmy pewni, że jeszcze dużo przed nami”, powiedział Peter Prevc. „Dziękujemy Gorenje za to, że możemy robić to, co kochamy najbardziej i za to, że możemy dawać ludziom szczęście. Bez tego wsparcia nasze osiągnięcia nie byłyby możliwe”, dodał narciarz Vesna Fabjan. Ljubo Jasnić, przewodniczący Nordic Team zwrócił również uwagę na fantastyczną postawę kibiców w trakcie zawodów.

Peter Prevc i Nordic Team odebrali także gratulacje od Prezesa i CEO Franjo Bobinac, który podkreślił, że Gorenje będzie nadal wspierać ich na drodze do dalszych sukcesów. "Aby wygrać pośród takiej ostrej konkurencji, trzeba ciągle zmieniać się i poprawiać z roku na rok. Zmiany i ciężka praca to jedyne elementy stałe - oprócz logo Gorenje na nakryciu głowy, które pozostanie z Wami. Dziękuję w imieniu 10 000 rodziny Gorenje.”

Nordic Team otrzymał również gratulacje od zawodników drużyny piłki ręcznej z RK Gorenje Velenje, który podarował Peterowi Prevcowi swoją koszulkę z numerem 1 oraz  jego imieniem.

W sezonie 2015/2016, Peter Prevc wygrał:

·         Puchar Świata w skokach narciarskich,

·         Mała Kryształowa Kula za zwycięstwo w lotach,

·         Turniej Czterech Skoczni,

·         Zdobył rekordową liczbę punktów w sezonie (2.303),

·         Wygrał rekordową liczbę turniejów w sezonie (15 turniejów, 22 razy był na podium).