zamknij
...

Archiwum

Sobota, 28. Listopad 2015

Wspólne gotowanie z Gorenje

Wspólne gotowanie z Gorenje
W ostatnią sobotę listopada w siedzibie Gorenje Polska miało miejsce niezwykłe spotkanie, w którym uczestniczyły zaprzyjaźnione z Gorenje blogerki kulinarne, które pod okiem szefa kuchni Wojtka Lewandowskiego, który kulinarne szlify zdobywał w USA, Tajlandii, Indiach, na Węgrzech i we Włoszech, przygotowywały dania kuchni włoskiej. 
Przed przystąpieniem do gotowania blogerki miały przyjemność zapoznać się z pełna gamą produktów Gorenje. Największym zainteresowaniem i zachwytem cieszyła się najnowsza linia lodówek retro. Niezwykły design oraz mnogość kolorystyczna lodówek połączona z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi niezmiennie wzbudza zachwyt, co było można zauważyć podczas prezentacji. Następnie blogerki miały okazję osobiście przetestować sprzęt Gorenje, m.in. piekarniki i płyty grzejne, gdyż salon firmowy przemienił się na kilka godzin w kuchnię północnych Włoch: Piemontu, Lombardii, Friuli.
Podczas spotkania uczestnicy na bieżąco przy wspólnym stole mieli przyjemność spożywania przygotowanych przez siebie potraw, a ich podniebienia pieściły: 

  • Insalata di barbabietile – sałata z pieczonych buraków z serem gorgonzola i orzechami włoskimi
  • Pstrąg z grzybami, szynką parmeńską i sosem cytrynowym
  • Risotto milanese (z szafranem, masłem i parmezanem)
  • Osso-buco – pieczona gicz cielęca z warzywami i gremolatą cytrynowo – pietruszkową

W spotkaniu uczestniczyły prowadzące blogi:
Wydarzeniu towarzyszyła rodzinna atmosfera, która udzieliła się wszystkim uczestnikom, zaś inauguracyjne spotkanie jest pierwszym z cyklu planowanych wydarzeń pod wspólnym hasłem: Gorenje od kuchni.