zamknij
...

Archiwum

Sobota, 18. Styczeń 2014, Velenje

Z produkcji Gorenje- video prezentacja Air Force Słowenia II

Jako generalny sponsor słoweńskich reprezentacji w dyscyplinach nordyckich Gorenje wyprodukowało we współpracy ze Związkiem Narciarskim Słowenii spot reklamowy Air Force Slovenija II. Film promuje zawody Pucharu Świata w Skokach Narciarskich w Planicy i opowiada o tym, jak w Gorenje produkuje się zwycięskich skoczków.

Typ: Skoczek; Model: Zwycięzca; Wyprodukowano w: Gorenje

Spot został nakręcony w hali produkcyjnej chłodziarko-zamrażarek i zmywarek Gorenje w Velenje tuż przed noworocznymi zawodami w skokach narciarskich, które odbyły się 18 grudnia 2013 roku.  Rolę kierownika produkcji w spocie zagrał trener reprezentacji Goran Janus, zaś w role montażowych zwycięskich skoczków wcielili się Robert Kranjec, Peter Prevc, Jurij Tepeš, Jaka Hvala i Eva Logar. W spocie w charakterze statystów wystąpili również pracownicy Gorenje.

Fabuła spotu opowiada o tym, jak w Gorenje produkuje się zwycięskich skoczków. Proces produkcyjny zaczyna się w dziale surowców, gdzie najpierw przy pomocy prasy wytłaczane są narty. Następnie w lakierni odbywa się lakierowanie kasków. Dalszy ciąg produkcji przebiega na linii odtłuszczania blachy, gdzie prane są kombinezony skoczków, a następnie w pracowni prototypów, gdzie wykonuje się laserowe nadruki logotypów na kaskach i drukuje buty skoczków przy pomocy drukarki 3D. Wreszcie skoczkowie trafiają na taśmę montażową, gdzie zostają odpowiednio wyposażeni i na samym końcu trafiają do punktu odbioru, gdzie zostają zapakowani i wysłani do Planicy. Przy okazji produkcji spotu powstał również filmik prezentujący kulisy jego produkcji.

Spot został po raz pierwszy zaprezentowany krajowym mediom w poniedziałek 13 stycznia 2014 roku podczas konferencji prasowej Związku Narciarskiego Słowenii, która odbyła się w siedzibie związku w Lublanie po sukcesach męskiej kadry skoczków w Kulm, gdzie największe triumfy po swoim pierwszym zwycięstwie w niedzielnych zawodach pucharu świata święcił Peter Prevc.

Autorzy scenariusza spotu: Urška Ojsteršek, Gorenje i Tomi Trbovc, Związek Narciarski Słowenii-Planica, produkcja: Studio B, reżyseria: Tilen Žemva i Tina Uršič, Studio B, montaż: Blaž Oman, Studio B, zdjęcia: Matevž Peršin, Związek Narciarski Słowenii.