zamknij
...

Archiwum

Czwartek, 13. Czerwiec 2013, Velenje

Nagroda Plus X dla IQcook - światowej innowacji Gorenje

Nagroda Plus X dla IQcook - światowej innowacji Gorenje

W ślad za prestiżową nagrodą za design - red dot design award 2012 - płyta indukcyjna Gorenje IQcook ze znakomitą technologią sensorową IQ została teraz uhonorowana nagrodą Plus X Award za innowacyjność i doskonałą jakość oraz nagrodą za najlepszy produkt 2013 roku w kategorii urządzeń dla domu.

Rewolucyjna płyta indukcyjna IQcook ze znakomitą technologią sensorową IQ, która całkowicie zmienia tradycyjny sposób gotowania, została nagrodzona przez jury międzynarodowej nagrody Plus X Award za innowacyjność, wysoką jakość, doskonały design i przyjazne sterowanie, natomiast model Gorenje IQcook IQ741AXC został uznany za Produkt Roku 2013 w kategorii urządzeń dla domu.

Jury przekonała wyjątkowa technologia gotowania, która umożliwia łatwe przygotowywanie potraw przy użyciu pięciu różnych, dostosowanych do potrzeb użytkownika predefiniowanych programów gotowania i pieczenia. Inteligentne sensory IQ automatycznie regulują działanie płyty w zależności od wybranych ustawień, eliminując potrzebę stałego nadzoru nad procesem gotowania. W razie konieczności opatentowana funkcja bezpieczeństwa SmartSense automatycznie wyłącza płytę nie dopuszczając do wykipienia lub przypalenia się potraw.

Szczególną dumę w Gorenje wzbudza fakt, że eksperci z branży dostrzegli i nagrodzili unikatową technologię sensorową płyty IQcook - pierwszej płyty kuchennej na świecie, która oferuje predefiniowane programy gotowania na parze i zapewnia w pełni bezpieczne, energooszczędne i zoptymalizowane pod względem czasowym gotowanie dzięki wbudowanym inteligentnym sensorom IQ. W odróżnieniu od piekarnika, który mieści się w zamkniętej przestrzeni, procesy zachodzące na powierzchni płyty kuchennej wymykają się spod pełnej kontroli, dlatego automatyzacja procesów gotowania jest trudniejsza. Technologia IQcook to innowacja, która użytkownikowi naprawdę ułatwia gotowanie. Potrawy, które przygotowuje się w rutynowy sposób, gotuje zamiast nas, a dzięki optymalizacji procesów wydatnie oszczędza energię elektryczną.
Płyta kuchenna IQcook i piekarnik HomeCHEF, który również został nagrodzony nagrodą Plus X, reprezentują najbardziej innowacyjny tandem wśród zaawansowanych technologicznie urządzeń do gotowania Gorenje.

Innowacyjne, przyjazne do użytkownika i środowiska produkty Gorenje otrzymały już dotychczas 13 międzynarodowych nagród Plus X Award. Wśród nagrodzonych produktów Gorenje znalazły się m.in. zaawansowany piekarnik HomeCHEF, pralka Simplicity, piekarnik z kolekcji Gorenje Ora-Ito oraz chłodziarka z kolekcji Gorenje Retro.

Dostosowane do użytkownika predefiniowane programy gotowania i pieczenia IQcook

Dostosowane do potrzeb użytkownika predefiniowane programy gotowania i pieczenia IQsteam, IQboil, IQpro, IQfry i IQgrill w rewolucyjny sposób upraszczają przygotowanie wielu potraw. Wszystkie parametry (czas, intensywność gotowania) zostają zdefiniowane na wstępie gotowania bądź pieczenia. Zakończenie gotowania lub pieczenia sygnalizowane jest alarmem akustycznym, dlatego nie ma potrzeby zaprzątać sobie tym głowy. Na szczególną uwagę zasługuje technologia gotowania parze IQsteam, która uchodzi za najzdrowszy sposób przyrządzania potraw. Program predefiniowany automatycznie nadzoruje wytwarzanie pary i równomierne gotowanie. Gotowanie na parze wymaga minimalnej ilości wody, dlatego potrawy nie rozgotowują się, a produkty zachowują naturalną barwę, aromat i smak.

Rewolucyjne zalety płyty kuchennej IQcook

100 % AUTOMATYCZNA KONTROLA GOTOWANIA DZIĘKI INTELIGENTNYM CZUJNIKOM IQ
Czujnik IQ umieszczony na pokrywce naczynia monitoruje przebieg procesu gotowania w garnku i wysyła odpowiedni komunikat do czujnika wbudowanego w pole grzejne, który automatycznie dostosowuje temperaturę i moc działania płyty.

100 % AKTYWNA OCHRONA SKŁADNIKÓW ODŻYWCZYCH, WITAMINI I MINERAŁÓW
Wyjątkowa nowość. Gotowanie na parze IQsteam to zdrowy sposób przyrządzania potraw, który pozwala  zachować naturalny smak , wartości odżywcze warzyw i właściwą konsystencję produktów. Do ugotowania 1 kg warzyw potrzeba zaledwie 0,5 l wody!

100 % OCHRONA PRZED WYKIPIENIEM I PRZYPALENIEM
Opatentowana funkcja SmartSense chroni potrawę w naczyniu przed wykipieniem i przypaleniem. Dzięki informacjom przekazywanym przez inteligentne czujniki IQ płyta rozpoznaje zbyt intensywne gotowanie i samoczynnie wyłącza pole grzejne.

DO 40 % OSZCZĘDNOŚCI ENERGII DZIĘKI PEŁNEJ OPTYMALIZACJI PARAMETRÓW GOTOWANIA
Nieustanne optymalizowanie temperatury podczas gotowania sprawia, że płyta kuchenna IQcook wydatnie przyczynia się do oszczędności energii elektrycznej!