zamknij
...

Archiwum

Czwartek, 25. Kwiecień 2013, Ożarów Mazowiecki

Nowy komfort przestrzeni, efektywna pielęgnacja bielizny

Nowy komfort przestrzeni, efektywna pielęgnacja bielizny

Duże. Lepsze Najlepsze.

Nowe pralki Gorenje o wyjątkowo dużej, 7 ,8 i 9-kilogramowej pojemności bębna, to mistrzynie efektywności, energooszczędności i delikatności. Pralka, która wśród dostępnych na rynku modeli o załadunku 9 kilogramów oferuje największą pojemność bębna przy standardowych wymiarach urządzenia, pasuje do każdego mieszkania. Pojemny bęben nie tylko umożliwia wypranie jednorazowo znacznie większej ilości bielizny, ale pozwala prać jednocześnie tkaniny różniące się rodzajem i kolorami.

Tak duży bęben umożliwia także pranie wielkich sztuk bielizny, których dotychczas nie można było w ogóle prać w domowej pralce. Zaawansowane programy i inne nowoczesne rozwiązania pozwalają prać w pralce również niewielkie ilości bielizny. Dzięki zawsze oszczędnemu zużyciu wody, energii i czasu nowe, 9-kilogramowa pralka Gorenje są idealnym rozwiązaniem zarówno dla dużych, jak i małych gospodarstw domowych. Wydajne, dopasowujące się do potrzeb, oszczędne i niezawodne!

Nowa pojemność, nowe oszczędności

Pitna woda na 7 lat

Wymieniając dotychczasową pralkę o ładowności 6 kilogramów na nową pralkę Gorenje o ładowności 9 kilogramów, 4 osobowa rodzina mogłaby w przeciętnym okresie eksploatacji pralki (7 lat), przy takiej samej ilości wypranej bielizny zaoszczędzić nawet 20 000 litrów wody. Jest to ilość, która wystarczyłaby na pokrycie zapotrzebowania na wodę pitną dla całej rodziny przez następne 7 lat!

Tysiące godzin światła

Nowa pralka Gorenje klasy energetycznej A+++ o ładowności 9 kilogramów pozwala zmniejszyć liczbę wykonywanych w ciągu roku cykli prania. Używając takiej pralki można by zaoszczędzić rocznie nawet 55 kWh w porównaniu z pralką o ładowności 6 kilogramów! Tyle energii wystarczyłoby na 40 000 godzin pracy żarówki energooszczędnej albo na rok pracy takiej żarówki przy założeniu, że będzie ona świecić codziennie przez 15 godzin.

Całe dnie wolnego czasu

Obliczono, że w 4-osobowym gospodarstwie domowym pierze się w ciągu 7 lat blisko 13 ton bielizny. Każdorazowe załadowanie pralki zajmuje około 5 minut. Gdyby dotychczas używaną pralkę o ładowności 6 kilogramów zamienić na nową pralkę o ładowności 9 kilogramów, to dzięki zmniejszeniu liczby cykli prania można by na samym tylko napełnianiu pralki zaoszczędzić w ciągu 2 lat około 60 cennych godzin.