zamknij
...

Archiwum

Czwartek, 7. Marzec 2013, Velenje, Słowenia

Słoweńscy skoczkowie ponownie na podium

Podczas zawodów w niemieckim Willigen, które odbyły się 9 lutego 2013 r., słoweńscy skoczkowie już po raz drugi w tym sezonie zdobyli złoto w rywalizacji drużynowej, a Jaka Hvala zdobył złoty medal w zawodach indywidualnych Pucharu Świata 13 lutego w Klingenthal. 16 lutego 2013 r. na podium stanął zdobywca srebrnego medalu podczas zawodów Oberstdorfie - Peter Prevc. Podczas rywalizacji w skokach narciarskich kobiet, odbywającej się 17 lutego w Ljubnem ob Savinji w Słowenii, nasza najlepsza zawodniczka Katja Požun zajęła doskonałe czwarte miejsce.

Słoweńskie zwycięstwa w Willingen, Klingenthal i Oberstdorfie

Podczas zawodów, które odbyły się 9 lutego 2013 r. w niemieckim Willigen, słoweńscy skoczkowie Jurij Tepeš, Peter Prevc, Jaka Hvala i Robert Kranjec już po raz drugi w tym sezonie zdobyli złoty medal w rywalizacji drużynowej. W rywalizacji indywidualnej Pucharu Świata w dniu 13 lutego w Klingenthal złoty medal zdobył natomiast Jaka Hvala. Trzy dni później, 16 lutego 2013 r. w Oberstdorfie na podium stanął zdobywca srebrnego medalu -Peter Prevc.

Na zawodach w skokach narciarskich kobiet w Ljubnem ob Savinji

16 i 17 lutego 2013 r. w Ljubnem ob Savinji odbyły się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet. Nasza najlepsza zawodniczka Katja Požun zajęła doskonałe czwarte miejsce: »Jestem zadowolona z zajęcia czwartego miejsca. Oddałam dwa dobre skoki, dałam z siebie wszystko. Atmosfera w Ljubnem była fantastyczna. Również pozostałe zawodniczki mówią, że tutaj skacze im się najlepiej.« Ljubno już od 2006 roku regularnie gości zawody kobiet w pucharze kontynentalnym, a w ubiegłym roku po raz pierwszy dołączyło do Planicy jako arena pucharu świata w skokach narciarskich.

Gorenje ma zaszczyt być sponsorem słoweńskich reprezentacji w konkurencjach nordyckich już dwudziesty sezon. Gratulujemy słoweńskim skoczkom zdobytych medali i doskonałych rezultatów.