zamknij
...

Archiwum

Poniedziałek, 18. Luty 2013, Velenje

Gorenje gratuluje doskonałych wyników słoweńskim skoczkom i szczypiornistom

Gorenje gratuluje słoweńskiej reprezentacji piłki ręcznej czwartego miejsca na mistrzostwach świata w Hiszpanii, Robertowi Kranjcowi – złotego medalu, a  Jurijowi Tepešowi i Petrowi Prevcowi piątego miejsca w Pucharze Świata w Vikersundzie.

Cała Słowenia - a wraz z nią Gorenje - dumni ze swoich szczypiornistów

WZ końcem stycznia czwartym miejscem w półfinale pucharu świata w Hiszpanii słoweńska piłka ręczna święciła swój największy w historii triumph. Ten sukces to kontynuacja dobrej passy z ubiegłorocznych zawodów euro w Serbii, gdzie reprezentacja słoweńska zajęła szóste miejsce. W Hiszpanii Słowenia zaliczyła siedem kolejnych zwycięstw i dopiero w finale straciła dwa mecze.

Gorenje ma zaszczyt być patronem słoweńskiej reprezentacji szczypiornistów już siódmy rok z rzędu jako platynowy sponsor Związku Piłki Ręcznej Słowenii. Od dwudziestu jeden lat Gorenje jest również generalnym  sponsorem Klubu Piłki Ręcznej Gorenje Velenje i jako taki gratuluje zawodnikom Klubu Gorenje Velenje grającym w narodowej reprezentacji Słowenii: Matejowi Gaberowi, Jure Dolencowi i Marko Bezjakowi.

Zwycięstwo Roberta Kranjca w Vikersundzie

Do grona słoweńskich bohaterów dołączył również Robert Kranjec, który zdobył zwycięstwo oraz trzecie miejsce w lotach narciarskich w Vikersundzie. Pod słoweńskim sukcesem na tej samej skoczni podpisali się również Jurij Tepeš i Peter Prevc, którzy ex aequo zajęli piąte miejsce.

Norweska skocznia mamucia już w zeszłym roku przyniosła szczęście Robertowi Kranjcowi, który właśnie tutaj zdobył mistrzostwo świata w lotach, a teraz ponownie dowiódł doskonałej formy i szykuje się na nowe sukcesy. O tym, że słoweńscy skoczkowie należą do światowej czołówki, potwierdziły też zawody  w Libercu,  gdzie Jaka Hvala został mistrzem świata młodzików, a w zawodach drużynowych zdobył wraz kolegami złoty medal.

Gorenje z dumą gratuluje odniesionych sukcesów i życzy nowych zwycięstw.