zamknij
...

Archiwum

Czwartek, 28. Luty 2013

Płyta indukcyjna z doskonałą technologią gotowania na parze IQSTEAM

Płyta indukcyjna z doskonałą technologią gotowania na parze IQSTEAM
Rewolucyjna płyta kuchenna IQcook marki Gorenje z funkcją gotowania na parze to światowa innowacja, która całkowicie zmienia sposób przyrządzania potraw i pozwala zdrowo gotować przy użyciu minimalnej ilości wody.

Zdrowe gotowanie - gotujemy 1 kg warzyw w 0,3 dl wody!

Gotujemy, używając programów automatycznych, które przy wsparciu najnowocześniejszej technologii sensorowej IQ zapewniają właściwe parowanie wody i równomierne gotowanie na parze. Wszystkie parametry gotowania (czas, intensywność) są zaprogramowane z góry, zaś zakończenie gotowania sygnalizuje alarm akustyczny. Dzięki temu podczas gotowania możemy bez obaw poświęcić się innym czynnościom. Gotowanie na parze gwarantuje, że warzywa nigdy się nie rozgotowują i zachowują naturalną barwę, smak, witaminy i walory odżywcze. Do ugotowania 1 kg warzyw potrzeba zaledwie 0,3 – 0,5 dl wody. 

Automatyczne tryby gotowania i pieczenia ułatwiają przyrządzanie potraw

Oprócz funkcji gotowania na parze IQsteam płyta indukcyjna IQcook oferuje również inne automatyczne tryby gotowania i pieczenia, takie jak monitorowane gotowanie w dużej ilości wody IQboil, gotowanie na wolnym ogniu IQpro, smażenie IQfry oraz grillowanie IQgrill. Działanie tych programów w rewolucyjny sposób upraszcza procesy gotowania,  otwierając przed użytkownikiem możliwości samodzielnego przyrządzania nawet takich potraw, które wymagają większego doświadczenia. Płyta gwarantuje całkowite bezpieczeństwo gotowania – opatentowana funkcja SmartSense automatycznie wyłącza płytę nie dopuszczając do wykipienia lub przypalenia się potrawy.

IQcook – pierwsza na świecie płyta do gotowania, której można całkowicie zaufać IQcook to pierwsza płyta kuchenna na świecie, która oferuje w pełni zautomatyzowane programy gotowania, na czele z programem monitorowanego gotowania na parze IQsteam. Jednocześnie,  dzięki inteligentnym sensorom IQ, płyta gwarantuje całkowite bezpieczeństwo użytkowania, ekonomiczne zużycie energii elektrycznej, optymalizację czasu i pełny nadzór nad gotowaniem. Rewolucyjna technologia IQcook, będąca w całości rezultatem myśli technicznej i koncepcji wzorniczej Gorenje, została wyróżniona prestiżową nagrodą  red dot design award 2012.

Jak działa technologia IQcook?

Płyta oferuje pięć automatycznych programów gotowania i pieczenia. W celu aktywacji żądanego programu wystarczy dokonać odpowiedniego wyboru i dotknąć sensora umieszczonego na pokrywce naczynia. Elektronika płyty monitoruje sygnały przekazywane przez inteligentne sensory IQ wbudowane w powierzchnię płyty oraz pokrywkę naczynia, które niezależnie od siebie stale nadzorują przebieg gotowania w naczyniu. Inteligentna technologia zapewnia w pełni automatyczne działanie płyty bez konieczności sprawowania bezpośredniego nadzoru nad gotowaniem. Stałe dostosowywanie temperatury grzania sprawia, że płyta kuchenna IQcook pozwala również osiągać znaczne, sięgające nawet 40 procent, oszczędności zużycia energii elektrycznej!