zamknij
...

Archiwum

Poniedziałek, 26. Listopad 2012, Velenje, Brdo pri Kranju

Gorenje laureatem dwóch złotych wyróżnień Słoweńskiej Izby Gospodarczej

Gorenje laureatem dwóch złotych wyróżnień Słoweńskiej Izby Gospodarczej
Boštjan Pečnik, dyrektor wykonawczy ds. rozwoju Gorenje tak skomentował przyznanie wyróżnień: »Cieszymy się z wyróżnień przyznanych przez SIG. Traktujemy je jako jeszcze jedno potwierdzenie dobrze wykonanych prac rozwojowych nad piekarnikiem HomeCHEF i nową generacją suszarek do bielizny z pompą ciepła klasy energetycznej A i wyższych. Dział rozwoju nie powinien jednak nigdy spoczywać na laurach, toteż kontynuujemy prace nad nowymi urządzeniami gospodarstwa domowego z innowacyjnymi funkcjami i właściwościami. Wypuszczamy na rynek nowe innowacyjne urządzenia Gorenje, jak choćby płytę kuchenną IQcook z technologią gotowania na parze.«
Podczas jubileuszowego X Dnia Innowacji Słoweńska Izba Gospodarcza (SIG) przyznała wyróżnienia za najlepsze innowacje minionego roku przedsiębiorstwom, zakładom prywatno-publicznym i innowatorom.  Aż dwa z siedmiu najwyższych, złotych wyróżnień, przypadły w udziale Gorenje: za piekarnik Gorenje HomeCHEF z innowacyjnym kolorowym ekranem dotykowym oraz za suszarkę do bielizny klasy energetycznej A z pompą ciepła.

Piekarnik HomeCHEF i suszarka do bielizny z pompą ciepła Gorenje wśród najlepszych innowacji roku

Nagrodzone produkty Gorenje wyróżnia technologiczna perfekcja, rozpoznawalny design i przyjazny dla środowiska sposób działania. Urządzenia są dostępne na rynku już od ponad roku, a ich wyjątkowe właściwości i przyjazny dla użytkownika sposób obsługi sprawiły, że zostały bardzo przychylnie przyjęte przez klientów. Piekarnik HomeCHEF,  uhonorowany wcześniej w Niemczech nagrodą Plus X oraz specjalnym wyróżnieniem międzynarodowego jury prestiżowej nagrody red dot, robi wrażenie innowacyjnym elektronicznym sterowaniem dotykowym, natomiast suszarka do bielizny o wysokiej efektywności energetycznej zachwyca innowacyjną technologią sensorową i licznymi funkcjami automatycznymi przeznaczonymi do perfekcyjnej pielęgnacji bielizny. Oba produkty adresowane są do najbardziej wymagających użytkowników.

Nagrody SIG za najlepsze innowacje są najwyższym wyróżnieniem przyznawanym przedsiębiorstwom słoweńskim za osiągnięcia na polu innowacyjności. Są też zarazem formą promocji innowacyjności w Słowenii. W tegorocznym konkursie rywalizowało o nagrody 230 innowacyjnych projektów i 736 innowatorów. SIG przyznała 7 złotych, 28 srebrnych i 6 brązowych wyróżnień oraz 4 dyplomy. Wręczenie nagród odbyło się w prestiżowym Centrum Kongresowym Brdo pri Kranju.