zamknij
...

Archiwum

Piątek, 21. Wrzesień 2012

Nowa kondensacyjna suszarka do bielizny Gorenje nagrodzona w Niemczech

Nowa kondensacyjna suszarka do bielizny Gorenje nagrodzona w Niemczech

Skuteczność potwierdzona przez niezależny niemiecki instytut Hermes Hansecontrol

Niezależny niemiecki instytut Hermes Hansecontrol przeprowadził testy kondensacyjnej suszarki Gorenje z pompą ciepła: model Gorenje D7664N klasy energetycznej A-40%. W skali od 6 do 1 suszarka otrzymała ogólną ocenę 1,6, co plasuje ją w przedziale dobra-doskonała (liczba 1 to najwyższa ocena, 6 - najniższa).
Badania przeprowadzone przez instytut dowiodły, że ubrania suszone w suszarce Gorenje D7664N są wyraźnie mniej pogniecione niż ubrania suszone w suszarce referencyjnej. Jest to możliwe dzięki opracowanej w Gorenje zaawansowanej technologii jonizacji IonTech oraz wyjątkowemu systemowi dwukierunkowego nawiewu powietrza do bębna TwinAir, którym szczycą się najdoskonalsze modele suszarek Gorenje. 

Technologia IonTech z wyjątkowym systemem wygładzania włókien przy pomocy jonów, bęben oferujący jedną z największych dostępnych na rynku pojemności (120 litrów) oraz technologia TwinAir polegająca na dwukierunkowym nadmuchu powietrza to rozwiązania, które w istotny sposób zmniejszają gniecenie bielizny.

Potwierdzony testami korzystny wpływ jonizacji na bieliznę

Korzystne działanie jonizacji polega na tym, że tkaniny i ubrania długo pozostają jak nowe. Jonizacja eliminuje ponadto tworzące się podczas suszenia ładunki elektryczne odpowiedzialne za elektryzowanie się tkanin, a także skutecznie usuwa nieprzyjemny zapach jedzenia i nikotyny oraz dodatkowo odświeża ubrania. Potwierdzeniem skuteczności jonizatora zastosowanego w suszarce Gorenje jest zmniejszenie intensywności woni tytoniu w poduszce wysuszonej w suszarce Gorenje w porównaniu z rezultatem uzyskanym w suszarce referencyjnej; porównanie ręczników wysuszonych w suszarce Gorenje i suszarce referencyjnej wykazało, że ręcznik suszony w suszarce Gorenje był znacznie mniej pognieciony.

Optymalna skuteczność i komfort suszenia bielizny

Oferując jedną z największych dostępnych na rynku pojemności – 120 litrów - suszarki Gorenje umożliwiają optymalne suszenie dużych ilości bielizny. Duży otwór drzwi (średnica 35 cm) pozwala wygodnie wkładać do bębna większe sztuki bielizny, takie jak kołdry, firany, pościel czy poduszki. Szeroki na 180° kąt otwarcia drzwi oraz oświetlenie LED zapewniają doskonałą widoczność wnętrza bębna i ułatwiają wyjmowanie bielizny po zakończeniu suszenia.

Dwukierunkowy nawiew powietrza do bębna gwarantuje bardziej równomierne suszenie

Suszarki kondensacyjne z pompą ciepła wyróżnia TwinAir - wyjątkowy system nawiewu powietrza do bębna, który w połączeniu z dwukierunkowymi obrotami bębna sprawia, że  suche powietrze jest równomierne doprowadzane do bębna poprzez kanały powietrzne. Kierunek nawiewu powietrza jest dostosowany do kierunku obrotu bębna, dzięki czemu bielizna jest przez cały czas suszona z jednakową intensywnością. Równomierne rozmieszczenie bielizny w bębnie zapobiega natomiast zaplątywaniu się jej w kłębek. Wszystko to sprawia, że z suszarki wyjmujemy niemal idealnie gładką bieliznę, którą możemy bez prasowania schować bezpośrednio do szafy.