zamknij
...

Archiwum

Piątek, 20. Lipiec 2012, Ljubljana

Sensacyjna biel

Sensacyjna biel

Prezentacja nowej generacji pralek i suszarek Gorenje

Pod hasłem "Sensacyjna Biel" odbył się w  Gorenje pokaz mody połączony z prezentacją nowej generacji pralek i suszarek. Cechą wyróżniającą te urządzenia jest innowacyjna technologia sensorowa SenzorIQ, będąca owocem własnej działalności badawczo-rozwojowej i doświadczeń inżynierów Gorenje. Pod względem właściwości urządzenia te są jednymi z najbardziej nowoczesnych i efektywnych na rynku. Prezentację uświetnił pokaz mody pod nazwą "Sensacyjna Biel", podczas którego w śnieżnobiałej sukni projektu Urški Drofenik wystąpiła tancerka Mojca Majcen z Teatru Tańca IGEN.

Nowa generacja. Nowe technologie.

Nowa, innowacyjnie zaprojektowana, kompletna generacja pralek i suszarek potwierdza status Gorenje jako producenta urządzeń gospodarstwa domowego zorientowanego na innowacyjność i najwyższej klasy design. »Nowa generacja pralek i suszarek to najważniejsza  tegoroczna nowinka zaproponowana przez Gorenje. Obejmuje ona szeroką gamę całkowicie zmodernizowanych pralek i suszarek. Urządzenia nowej generacji to istotne osiągnięcie tak z punktu widzenia technologii, jak i designu. Stoi za nim liczna, wielodyscyplinarna ekipa specjalistów Gorenje, których innowacyjne pomysły i przemyślane rozwiązania stały się podstawą  do stworzenia naprawdę znakomitych urządzeń.  W przypadku użytkownika szczególnie ważna jest ergonomia i łatwy wybór najbardziej odpowiedniego dla danego rodzaju bielizny programu. Dotyczy to zarówno prania, jak i suszenia.  Jesteśmy  przekonani o doskonałej jakości naszych nowych urządzeń i wierzymy, że przekonają one również naszych kupców« powiedziała przy tej okazji Marina Borkovič, dyrektor Gorenje Slovenija.

Nagroda za doskonały design

Pralki i suszarki nowej generacji powstały jako rezultat własnych prac badawczo-rozwojowych Gorenje, w oparciu o wieloletnie badania kluczowych rynków oraz testów przeprowadzanych wśród  końcowych użytkowników. “Nasz zespół projektantów przywiązywał wielką wagę do doświadczeń użytkowników oraz kwestii łatwości obsługi, poszukując  jednocześnie perfekcyjnej estetyki, która z jednej strony odzwierciedlałaby walory techniczne i wysoką  jakość produktu, a z drugiej - poprzez komfort obsługi - przemawiała niepowtarzalnym i rozpoznawalnym językiem sztuki. Panel czołowy pralki i suszarki został ergonomicznie zaprojektowany  w taki sposób, aby ułatwić użytkownikowi obsługę, a przy tym nie ograniczać możliwości dostosowania opcji ustawień do indywidualnych potrzeb« powiedziała Lidija Pritržnik, dyrektor kreatywna w Gorenje Design Studio, która za projekt nowej generacji urządzeń otrzymała wraz z zespołem prestiżową nagrodę red dot.

Moc nowych technologii

Doskonały design kryje moc nowych technologii, za którymi stoją specjaliści Gorenje. Efektywność nowej generacji pralek i suszarek opiera się na innowacyjnej technologii  SensorIQ, która automatycznie optymalizuje procesy prania i suszenia. Dzięki temu najdoskonalsze modele pralek mogą się poszczycić klasą energetyczną A+++(-20%), natomiast suszarki kondensacyjne z pompą ciepła i technologią nawiewu powietrza TwinAir – klasą energetyczną A-40%.

»Inteligentna technologia sensorowa SensorIQ, wykorzystująca szereg wbudowanych czujników nieustannie monitorujących proces prania, dba o optymalne wykorzystanie energii, wody i czasu. Na podstawie zebranych danych inteligentna technologia SensorIQ automatycznie dostosowuje i optymalizuje proces prania w zależności od wybranego programu prania, a także rodzaju i wagi wsadu, ponieważ pralki wyposażone są również w czujnik automatycznego ważenia wsadu TotalWeight« - objaśnił Rok Grudnik, kierownik zarządzania produktem w programie produktów pralniczych Gorenje, który wśród nowinek technologicznych zwrócił również szczególną uwagę na wyjątkowy program ochrony bieli delikatnych tkanin UltraWHITE. Gorenje jest pierwszym producentem oferującym program, który pozwala zachować nieskazitelną biel ubrań już w temperaturze 30 °C.

Programy dostosowane do rodzaju prania

Program UltraWHITE jest dostosowany do pielęgnacji delikatnej białej bielizny z tkanin syntetycznych, jedwabiu, nylonu i koronek, które są wyjątkowo wrażliwe na działanie wysokich temperatur.  Dzięki intensywniejszym obrotom bębna i zastosowaniu większej ilości wody program ten umożliwia doskonałą pielęgnację i nieskazitelną biel tkanin już w temperaturze 30 °C. Oprócz innowacyjnego programu UltraWHITE  nowa generacja pralek Gorenje oferuje również inne programy dostosowane do rodzaju bielizny, takie jak PerfectBlack, BioWash, NightWash, QuickWash oraz dwa programy osobiste MyFavorite, które użytkownik może w prosty sposób zaprogramować samodzielnie. O doskonałą pielęgnację bielizny zadba dodatkowo funkcja OptiDrum, która zapewnia ochronę bielizny poprzez właściwy system prania - specjalny profil żeber 3D umożliwia przemieszczanie bielizny w głąb przestronnego bębna i unoszenie jej ku górze.

Optymalne suszenie bielizny

W żadnym wypadku nie wolno przeoczyć suszarek nowej generacji Gorenje wyposażonych w unikalną technologię jonową IonTech, które wraz z innowacyjnymi pralkami Gorenje zapewniają doskonałą pielęgnację i miękkość bielizny, a także eliminację nieprzyjemnych ładunków elektrostatycznych. Dzięki wbudowanej pompie ciepła bielizna jest suszona w niższej temperaturze. Co więcej, temperatura suszenia jest utrzymywana przez cały cykl na tym samym poziomie. Dzięki temu w suszarce można suszyć nawet bieliznę z najbardziej delikatnych tkanin. Nie bez znaczenia jest przy tym wyjątkowy system nawiewu powietrza TwinAir, który przy dwukierunkowych obrotach bębna umożliwia doprowadzenie ciepłego, suchego powietrza do bębna  poprzez dwa kanały powietrzne. Przez cały cykl suszenia bielizna jest równomiernie rozłożona, dzięki czemu nie zbija się w kłębek i po wysuszeniu nie wymaga prasowania. Suchą bieliznę można po prostu od razu schować do szafy.