zamknij
...

Archiwum

Środa, 28. Marzec 2012, Ljubljana

Systemy grzewcze Gorenje

Systemy grzewcze Gorenje

Najnowocześniejsza technika grzewcza na targach DOM w Lublanie

Również w tym roku Gorenje wystawiło się na międzynarodowych targach DOM w Lublanie. Oprócz klasycznych elektrycznych podgrzewaczy wody oraz pomp ciepła na stoisku Gorenje można było obejrzeć nowe, nisko- i wysokotemperaturowe pompy ciepła dla systemów grzewczych, zaprojektowane i wyprodukowane przez Gorenje.

»Mimo kryzysu obserwujemy coraz większe zainteresowanie naszymi produktami, zwłaszcza nowymi, energooszczędnymi pompami ciepła przeznaczonymi dla systemów grzewczych oraz do podgrzewania wody użytkowej, a także nowoczesnymi,  inteligentnymi podgrzewaczami wody, tzw. Smart. Ponieważ pompy ciepła wody użytkowej i grzewczej są coraz częściej instalowane w pomieszczeniach mieszkalnych, równie ważny jak parametry techniczne i efektywność energetyczna jest również ich wygląd. Dzięki wzornictwu, które wyróżnia nasze produkty na tle urządzeń oferowanych przez konkurencję, spotkały się one z bardzo pozytywnym przyjęciem podczas prezentacji na różnych imprezach targowych w całej Europie. Ale kluczowe znaczenie ma oczywiście efektywność energetyczna. Możemy się pochwalić, że wszystkie pompy ciepła Gorenje  testowane są według najwyższych europejskich standardów: pompy dla systemów grzewczych według normy EN14511, a pompy do podgrzewania  wody użytkowej według normy EN255/3. Pompy dla systemów grzewczych znalazły się również na liście dotacji z Ekofunduszu Republiki Słowenii, co jest bardzo dobrą wiadomością, szczególnie dla końcowych użytkowników«  powiedział Darko Gorjup, Dyrektor Programu Gorenje Systemy Grzewcze.

Wysokotemperaturowe pompy ciepła Gorenje na najmroźniejsze zimowe dni

Zaprezentowana w Lublanie podczas targów Dom rodzina pomp ciepła dla systemów grzewczych BZ Gorenje obejmuje modele typu woda/woda, powietrze/woda i solanka/woda. Wszystkie pompy certyfikowane są według najwyższych standardów europejskich. Pompy ciepła Gorenje przeznaczone do ogrzewania domów jednorodzinnych będą począwszy od tego roku dostępne również  w wariancie wysokotemperaturowym. Pompy te są odpowiednie do ogrzewania starszych budynków wyposażonych w ogrzewanie z grzejnikami wodnymi.  Pod znakomitym designem pomp podpisało się Gorenje Design Studio.

Średniolitrażowa pompa ciepła jako alternatywa dla klasycznego podgrzewacza elektrycznego

Nowa generacja montowanych na ścianie średniolitrażowych pomp ciepła do wody użytkowej  (80 – 120 l) stanowi znakomitą alternatywę dla klasycznego elektrycznego podgrzewacza wody. Pompy cechuje wysoka efektywność energetyczna o wartości  COP (współczynnik wydajności cieplnej) 3,7. Pompy wyposażone są w wyświetlacz LCD, który umożliwia łatwe  i wygodne sterowanie dotykiem oraz kontrolę nad wszystkimi ważniejszymi funkcjami. Kompaktowe wymiary oraz pionowy montaż na ścianie pozwalają zainstalować pompę ciepła wszędzie tam, gdzie dotychczas znajdował się klasyczny elektryczny podgrzewacz wody, czyli tzw. bojler. Warto podkreślić, że nowa pompa ciepła zachowuje wszystkie zalety podgrzewacza elektrycznego, a dodatkowo oferuje  wiele innych funkcji oraz wyjątkowo ekonomiczne zużycie energii elektrycznej.

Energooszczędny podgrzewacz wody Gorenje OGB SMART z zaawansowanym elektronicznym systemem sterowania.

Na targach w Lublanie Gorenje zaprezentowało  również podgrzewacz wody OGB SMART. Podgrzewacz charakteryzuje się niezwykle niskim zużyciem energii elektrycznej, co umożliwia zaawansowane, inteligentne sterowanie elektroniczne. System sterowania przez określony czas monitoruje zwyczaje użytkownika i w oparciu o zebrane dane automatycznie określa optymalny reżim działania, co pozwala  obniżyć zużycie energii elektrycznej nawet o 25%. Dzięki powyższej funkcji podgrzewacz spełnia najsurowsze wymagania nowej europejskiej dyrektywy dotyczącej efektywności energetycznej urządzeń do podgrzewania wody użytkowej, która ma wkrótce wejść w życie. Jest też warunkiem utrzymania się programu podgrzewaczy wody Gorenje na wymagającym rynku europejskim.

W tym roku Gorenje zaprezentuje się jeszcze na niektórych kluczowych dla branży ogrzewnictwa imprezach targowych, a mianowicie na targach MCE w Mediolanie, Aquatherm w Kijowie oraz Građevine w Belgradzie, gdzie planowana jest wspólna prezentacja spółek Gorenje z branży energetyki i ekologii.