zamknij
...

Archiwum

Poniedziałek, 9. Styczeń 2012

Szlachetnie jest się dzielić

Szlachetnie jest się dzielić

Gorenje od lat współpracuje ze Związkiem Przyjaciół Młodzieży i innymi instytucjami

Gorenje fundatorem urządzeń dla domu samotnej matki i niezamożnych rodzin

Gorenje stara się świadomie i odpowiedzialnie dzielić swoimi sukcesami ze społeczeństwem i pomagać ludziom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji socjalnej. Również w 2011 roku Gorenje aktywnie współpracowało i wspierało humanitarną działalność takich organizacji i instytucji, jak domy samotnej matki, bezpieczne domy czy Związek Przyjaciół Młodzieży Słowenii.

»Gorenje chętnie pomaga ludziom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, bowiem jako firma mamy świadomość, że odpowiedzialność społeczna jest bardzo ważnym elementem w działalności przedsiębiorstwa.. Co roku zwracają się do nas zarówno osoby fizyczne, jak i organizacje dobroczynne  zajmujące się niesieniem pomocy potrzebującym. Staramy się pomagać, jak tylko możemy. Przekazujemy wyposażenie kuchni, łazienek i  innych pomieszczeń, aby życie tych ludzi uczynić choć trochę łatwiejszym.« - mówi Marina Borkovič, Dyrektor Gorenje Slovenija.

Potrzeby rosną z roku na rok i dlatego również w 2011 roku Gorenje we współpracy z odpowiedzialnymi organizacjami wzięło udział w kilku większych akcjach dobroczynnych. Wiosną w ramach akcji "Dziękuję ci, Mamo" Gorenje przekazało donację na rzecz Domu Samotnej Matki w Mariborze, jesienią podarowało kompletne wyposażenie kuchni wieloosobowej rodzinie z Ptuja, natomiast tuż przed Bożym Narodzeniem wsparło zagrożoną socjalnie rodzinę z okolic Lublany, której przekazało wyposażenie kuchni i łazienki: pralkę i suszarkę do bielizny oraz chłodziarkę i płytę kuchenną. W tym samym czasie Gorenje przekazało również szereg urządzeń gospodarstwa domowego na rzecz Związku Przyjaciół Młodzieży Lublana Moste-Polje i  domu samotnej matki. Zostały one przeznaczone na wyposażenie lokali mieszkalnych i wypoczynkowych, w których realizowane są projekty humanitarne oraz działania na rzecz zagrożonych matek z małymi dziećmi oraz dzieci i młodzieży z rodzin ubogich.

Sekretarz Związku Przyjaciół Młodzieży Lublana Moste-Polje, Anita Ogulin podziękowała przy tej okazji za wieloletnią współpracę: »Gorenje jest firmą przyjazną dla rodzin już z racji swojej podstawowej działalności. Poprzez swoją pro-społeczną oraz dobroczynną działalność Gorenje od wielu lat pozwala przywracać rodzinom godność, ograniczać przypadki wykluczenia społecznego oraz wskrzeszać tradycyjne wartości społeczne, takie jak solidarność i troska o drugiego człowieka.«