zamknij
...

Archiwum

Poniedziałek, 7. Listopad 2011, Ljubljana

Projektowanie z Gorenje

Projektowanie z Gorenje

W Muzeum Architektury i Wzornictwa (MAW) na zamku Fužine w Lublanie odbyły się kolejne warsztaty dla dzieci, będące kontynuacją projektu rozpoczętego podczas wernisażu wystawy  w dniu 23 października 2011 r., w ramach którego dzieci tworzyły ceramiczne foremki do wypieku ciastek. Tym razem stworzone przez siebie, pokryte glazurą i wypalone  foremki dzieci mogły zabrać do domu, ale zanim to uczyniły, foremki przeszły test pieczenia ciastek w piekarniku Simplicity.

Pieczenie ciastek odbywało się pod okiem Jerneji Zlatar, cukierniczki z Gorenje Hotelarstwo (Gorenje Gostinstvo) - spółki, która objęła  tym razem patronat nad warsztatami.  Dzieciom towarzyszyła przy tworzeniu ciastek  rzeźbiarka i projektantka Nives Kraševec z Gorenje Design Studio. Ciastka piekli również wszyscy chętni nie biorący udziału w samych warsztatach; powstawały ciasteczka z wyobraźnią zdobione orzeszkami, kokosowymi wiórkami, czekoladą, marmoladą...

Wystawa Kreowanie Republiki w Muzeum Architektury i Wzornictwa (MAW) na zamku Fužine w Lublanie, prezentująca największe osiągnięcia słoweńskiej architektury, wzornictwa i fotografii w latach 1991–2011, będzie dostępna dla zwiedzających jeszcze do 20 listopada 2011 r. Wśród prezentowanych na wystawie wzorów produktów o przełomowym znaczeniu dla słoweńskiego wzornictwa ostatnich dwudziestu lat można również zobaczyć pralkę Gorenje Simple&Logical, która w ramach Miesiąca Designu została 14 października 2011 r. uhonorowana przez jury nagrodą Słoweński Design Wszech Czasów i oficjalnie weszła do panteonu kultowych produktów słoweńskiego wzornictwa

Piekarniki Gorenje Simplicity

Mniej decydowania, więcej kulinarnej perfekcji

Piekarniki Gorenje Simplicity są tak proste w obsłudze, że bez trudu poradzisz sobie z nimi nawet nie mając żadnego doświadczenia. Jednym ruchem ergonomicznie wyprofilowanego pokrętła  wystarczy wybrać odpowiedni  program automatyczny, a o resztę zadba technologia  UseLogic®. Bez żmudnego studiowania instrukcji obsługi i bez skomplikowanych wyborów.

Wielofunkcyjne piekarniki Gorenje Simplicity charakteryzują się 60-litrową pojemnością użytkową i możliwością jednoczesnego pieczenia na trzech poziomach. Innowacyjnie zaprojektowana, zastrzeżona patentem  technologia HomeMADE, zapewnia wyjątkowe rezultaty pieczenia dzięki zaokrąglonemu kształtowi stropu  i bocznych ścianek piekarnika oraz przemyślanej lokalizacji grzałek PerfectGril.

Dzięki funkcji FastPreheat piekarnik  nagrzewa się do temperatury 200 oC w ciągu zaledwie 6 minut. Wysoka sprawność energetyczna drzwiczek CoolDoor sprawia, że zarówno podczas pieczenia, jak i bezpośrednio po jego zakończeniu drzwiczki  piekarnika pozostają chłodne i bezpieczne w dotyku. Znakomita izolacji drzwiczek w połączeniu ze specjalnymi warstwami odbijającymi ciepło do wnętrza zwiększają sprawność energetyczną piekarnika przy znacznie mniejszym zużyciu energii. Szklane drzwiczki zapewniają ponadto znakomitą widoczność wnętrza, a ergonomicznie wyprofilowany uchwyt z polerowanego aluminium gwarantuje wygodne i bezpieczne korzystanie z piekarnika.

Linia Gorenje Simplicity jest wprost stworzona dla współczesnego użytkownika, który zamiast wciąż na nowo głowić się nad wyborem właściwego programu lub opcji woli mieć w swym domu urządzenia o nieskomplikowanej obsłudze. Wystarczy jednym ruchem pokrętła wybrać żądany program automatyczny, przedstawiony na pokrętle w postaci symbolu, a o resztę zadba zaawansowana technologia UseLogic®.