zamknij
...

Archiwum

Piątek, 21. Październik 2011, Velenje

Wystawa Kreowanie Republiki Gorenje

Wystawa Kreowanie Republiki Gorenje

W ramach wystawy Kreowanie Republiki zorganizowanej pod patronatem Gorenje, w niedzielę 23.10.2011r. odbył się w Muzeum Architektury i Wzornictwa na Zamku Fužine w Lublanie wykład na temat wzornictwa Gorenje oraz zwiedzanie wystawy z przewodnikiem i warsztaty dla dzieci z udziałem Janeza Smerdelja, Boruta Keržiča i Nives Kraševec.

Jako sponsor wystawy Kreowanie Republiki, otwartej z okazji 20-lecia Niepodległości Słowenii, Gorenje zaprasza w niedzielę 23.10.2011r. o godz. 10.30 do Muzeum Architektury i Wzornictwa na Zamku Fužine w Lublanie na wykład nt. wzornictwa Gorenje. Wykład poprowadzi długoletni czołowy projektant Gorenje, Janez Smerdelj. Po wykładzie o godz. 11.00 rozpocznie się zwiedzanie wystawy pod przewodnictwem Tadeja Glažara, architekta i wykładowcy Wydziału Architektury oraz Boruta Keržiča, projektanta Gorenje Design Studio. Równolegle rzeźbiarka i projektantka Nives Kraševec z Gorenje Design Studio poprowadzi dla dzieci warsztaty tworzenia foremek ceramicznych do pieczenia ciastek.

Wystawa Kreowanie Republiki prezentuje największe osiągnięcia słoweńskiej architektury, wzornictwa i fotografii w latach 1991–2011. Wśród prezentowanych wzorów produktów o przełomowym znaczeniu dla słoweńskiego wzornictwa ostatnich dwudziestu lat można również zobaczyć pralkę Gorenje Simple&Logical, która została przez jury zakończonego przed tygodniem Miesiąca Designu uhonorowana nagrodą Słoweński Design Wszech Czasów i weszła do panteonu kultowych produktów słoweńskiego wzornictwa. Wystawę można zwiedzać od 30 czerwca do 20 listopada 2011r.