zamknij
...

Archiwum

Piątek, 2. Wrzesień 2011, Berlin / Velenje

Gorenje również w tym roku błyszczy na targach IFA w Berlinie

Gorenje również w tym roku błyszczy na targach IFA w Berlinie

Gorenje prezentuje liczne nowe produkty i innowacje

Gorenje z powodzeniem łączy wiedzę i innowacyjne technologie tworząc użyteczne rozwiązania, które robią wrażenie nawet na najbardziej wymagających. Gorenje właśnie prezentuje swoje najnowsze osiągnięcia na targach IFA w Berlinie, w hali nr 1.1., stoisko 201, gdzie na 500 m2 powierzchni wystawia liczne nowości i innowacje.

Głównym akcentem tegorocznej prezentacji jest nowa generacja pralek i suszarek wyposażonych w innowacyjną, sensorową technologię SensorIQ oraz doskonałe płyty indukcyjne z rewolucyjną technologią IQcook, zmienia dotychczasowe sposoby gotowania. Są to produkty, które cechuje innowacyjna technologia, znakomita jakość wykonania, wyjątkowa sprawność energetyczna i nader prosta obsługa, co coraz bardziej cenią współcześni użytkownicy. Po światowej premierze w Berlinie nowe produkty Gorenje będą wkrótce, niektóre jeszcze w tym roku, dostępne w sprzedaży na wielu rynkach.

Targi IFA, na których już po raz czwarty wystawiają się producenci sprzętu gospodarstwa domowego, uważane są za jedno z najważniejszych na świecie wydarzeń w branży urządzeń przeznaczonych dla domu. Swoim wpływem określa również jutro portfela produkcyjnego oraz kierunek rozwoju innowacji, które mają kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju przedsiębiorstw i marek.

Prezes Zarządu Gorenje Franjo Bobinac: »Zaletą Międzynarodowych Targów IFA jest to, że możemy w jednym miejscu zgromadzić i przedstawić światowej opinii publicznej wszystkie nasze najnowsze osiągnięcia, zaś wielka popularność targów pozwala nam co roku zaprezentować nowości i innowacje Gorenje środowiskom branżowym, mediom oraz konsumentom i budować w ten sposób rozpoznawalność marki. Również tegoroczną obecność na targach zamierzamy wykorzystać na spotkania biznesowe z partnerami z całego świata oraz na zdobycie nowych zamówień i zawarcie licznych, nowych kontraktów.«

Nowe produkty i światowe innowacje, nowe możliwości biznesowe

Najważniejszym akcentem prezentacji przygotowanej przez Gorenje na światową wystawę Home Appliances@IFA w Berlinie jest nowa generacja pralek i suszarek wyposażonych w innowacyjną, sensorową technologię SensorIQ, znakomite płyty indukcyjne wyróżniające się rewolucyjną technologię IQcook oraz piekarniki z unikatowym elektronicznym sterowaniem dotykowym HomeCHEF. Po premierowej prezentacji na targach IFA 2011 nowe pralki i suszarki oraz piekarniki HomeCHEF będą jeszcze w tym roku dostępne na kluczowych rynkach, natomiast nowe kuchenki wejdą do sprzedaży w pierwszej połowie 2012 roku.

Nowa, inteligentna technologia prania opracowana w Gorenje

Nową generację pralek i suszarek wyróżnia inteligentna technologia sensorowa SensorIQ, która automatycznie dostosowuje parametry prania i suszenia, w istotny sposób podnosząc sprawność energetyczną urządzeń. Doskonała technologia SensoCARE uwzględnia różne potrzeby współczesnego użytkownika i zapewnia najwyższą dbałość o tkaniny. Wyjątkowy program prania delikatnej białej bielizny UltraWHITE, będący rezultatem myśli technicznej i doświadczenia inżynierów Gorenje zapewnia idealną, olśniewającą biel już w temperaturze prania 30 °C. Mówiąc o nowej generacji suszarek należy przede wszystkim wspomnieć o energooszczędnych modelach suszarek kondensacyjnych wyposażonych w pompę ciepła, które dzięki opatentowanej technologii suszenia TwinAir oraz unikatowej technologii efektywnego wygładzania włókien IonTech zapewniają wyjątkową miękkość i efekt pielęgnacyjny UltraSOFT. Dzięki tym wszystkim cechom nowe pralki i suszarki Gorenje plasują się wśród najdoskonalszych spośród dostępnych na rynku urządzeń, a ich działanie ma na celu przede wszystkim dbałość o tkaniny.

IQcook – światowa nowość, która zapowiada rewolucję w kuchni

Wśród nowości zaprezentowanych przez Gorenje wyróżnia się rewolucyjna płyta kuchenna IQcook, która zapewnia całkowicie bezpieczne gotowanie i pieczenie przy użyciu programów automatycznych. Innowacyjna technologia wykorzystująca sensory umieszczone w płycie oraz pokrywkach naczyń zapewnia bezpieczeństwo i pełną kontrolę nad gotowaniem oraz oferuje wybór pięciu automatycznych programów gotowania i pieczenia. Nowa technologia, która umożliwia optymalizację temperatury gotowania, nie tylko oszczędza czas, ale również energię. Płyta indukcyjna IQcook może zaoszczędzić nawet 40 procent energii w porównaniu z klasycznymi płytami konwekcyjnymi.

Innowacyjne sterowanie piekarników HomeCHEF

Wśród nowinek Gorenje wzbudzających największe zainteresowanie znalazł się również piekarnik HomeCHEF, wyposażony w najbardziej zaawansowane sterowanie dotykowe, jakie kiedykolwiek dotychczas zastosowano w piekarnikach i stanowiące znaczący krok naprzód w rozwoju sterowania urządzeń gospodarstwa domowego. Moduł sterowania, będący rezultatem własnej myśli technicznej Gorenje i nagrodzony przez międzynarodowe jury wyróżnieniem reddot, umożliwia użytkownikowi zaawansowane, ślizgowe sterowanie piekarnikiem przy użyciu dużego, kolorowego ekranu, co stanowi rewolucyjną nowość w obsłudze piekarników.

WashEXPERT – sposób na wygodne i efektywne pranie

Koncepcja innowacyjnego sterowania ślizgowego, wykorzystana w płytach kuchennych i piekarnikach, znajduje również zastosowanie w innych grupach produktów Gorenje. Na targach IFA Gorenje zaprezentowało koncepcyjną pralkę WashEXPERT, która, podobnie jak piekarnik, wyróżnia się unikatowym sterowaniem dotykowym przy użyciu przejrzystego, kolorowego wyświetlacza LCD. Użytkownik wybiera najbardziej według niego odpowiedni program prania w zależności od rodzaju tkaniny lub koloru. Mamy w tym przypadku do czynienia z innowacją polegającą na intuicyjnym wyborze sposobów prania, podaną w łatwej i przyjaznej formie. Pralka będzie dostępna na rynku prawdopodobnie w 2012 roku.

Wysoka sprawność energetyczna i najwyższej klasy design

Na stoisku targowym Gorenje znajdą się oczywiście również inne nowinki, np. szereg przyjaznych dla środowiska urządzeń zaliczanych do najwyższych klas energetycznych (A+, A++, A+++) oraz linie dizajnerskie, z których Gorenje jest szczególnie znane. Na tegorocznych targach odbędzie się m.in. premiera linii Gorenje Weblicity, która umożliwia użytkownikom dopasowanie urządzenia do własnych upodobań. Na specjalnie przystosowany i miękko wyprofilowany uchwyt lub przycisk urządzenia użytkownik może łatwo nałożyć kolorowy magnes, który dostępny jest w kolorach białym, czarnym, szarym, pomarańczowym, zielonym i różowym.

To tylko kilka odsłon z tegorocznej prezentacji Gorenje na berlińskich targach IFA. Gorenje zaprasza na swoje stoisko numer 201 w hali 1.1. w dniach od 2 do 7 września 2011 w godzinach 10.00-18.00.