zamknij
...

Archiwum

Piątek, 9. Wrzesień 2011, Velenje / Berlin

Sukces Gorenje na targach IFA

Sukces Gorenje na targach IFA

7 września zakończyły się w Berlinie największe na świecie targi elektroniki użytkowej i sprzętu gospodarstwa domowego - IFA. Dla Gorenje, które wystawiało się na targach IFA już po raz czwarty z rzędu od czasu, gdy otwarły one swe podwoje dla producentów sprzętu gospodarstwa domowego, tegoroczna prezentacja była bardzo udana. Udział w targach IFA ma ogromne znaczenie przede wszystkim z punktu widzenia sprzedaży na rynek niemiecki, natomiast międzynarodowy charakter i wielkość targów dają duże możliwości  nawiązania nowych kontaktów biznesowych i stanowią znakomitą okazję do umacniania wizerunku marki.

Gorenje przygotowało na targi premierowe prezentacje licznych nowości, wśród których na szczególną uwagę zasługuje rewolucyjna technologia gotowania  IQcook umożliwiająca całkowicie zautomatyzowane gotowanie oraz piekarniki HomeCHEF z unikatowym sterowaniem ślizgowym, nagrodzonym prestiżowym wyróżnieniem Reddot. Główny akcent ekspozycji spoczywał na nowej generacji pralek i suszarek, opartej na  innowacyjnej technologii sensorowej.

»Spotkaliśmy się podczas targów z niezwykle pozytywnymi reakcjami partnerów biznesowych. Byli oni pod wrażeniem dizajnu i innowacyjnej technologii Gorenje, dzięki którym produkty nowej generacji plasują się wśród najbardziej zaawansowanych na rynku. Jestem przekonany, że urządzenia te zostaną również dobrze przyjęte przez konsumentów i - co dla nas jest oczywiście najważniejsze - będą się dobrze sprzedawać.« - powiedział na zakończenie swojego wystąpienia podczas targów Prezes Zarządu Gorenje Franjo Bobinac.

Tegoroczne targi IFA okazały się pod wieloma względami rekordowe. Wzięło w nich udział aż 1441 wystawców, którzy zawarli kontrakty o łącznej wartości ponad 3,7 miliardów euro. Liczba odwiedzających osiągnęła poziom 238 tysięcy, co oznacza wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem o 3 %.

Również Gorenje pobiło ubiegłoroczne rezultaty. Stoisko Gorenje odwiedziło ponad 10% więcej partnerów biznesowych, a łączna wartość zawartych podczas targów kontraktów na rynek niemiecki jest większa o 10% w porównaniu z rokiem ubiegłym.