zamknij
...

Archiwum

Czwartek, 22. Wrzesień 2011, London

Gorenje na London Design Festival

Gorenje na London Design Festival

W dniach 22 – 25 września odbywa się w Londynie w ramach London Design Festival wystawa współczesnego słoweńskiego wzornictwa pt. Silent Revolutions, przygotowana z okazji 20-lecia Słowenii przez słoweńskie Muzeum Architektury i Wzornictwa i współpracujące przy projekcie przedsiębiorstwa. Wystawa prezentuje w brytyjskiej metropolii  dorobek współczesnego słoweńskiego wzornictwa od chwili uzyskania przez Słowenię niepodległości aż po dzień dzisiejszy.

Na wystawie jest obecne również Gorenje ze swoją cieszącą się ogromną popularnością  linią urządzeń Simplicity, która stanowi odpowiedź Gorenje na współczesny styl życia i tęsknotę za prostszym, lecz pełniejszym życiem. Wiele ludzi na całym świecie świadomie wybiera  prostszy styl życia, nie wymagający od nich nieustannego decydowania i wybierania, za to dający więcej swobody i radości życia!

Linia Gorenje Simplicity

Linia Gorenje Simplicity zrodziła się z poczucia głębokiego szacunku dla czasu użytkownika. Urządzenia z tej linii charakteryzuje nie tylko zaawansowana technologia, ale również proste  i logiczne sterowanie przy pomocy jednego pokrętła będącego jednocześnie stylistycznym znakiem rozpoznawczym całej linii. Stąd wywodzi się również nazwa linii – Gorenje Simplicity. Urządzenia z linii Simplicity wyróżnia nie tylko wyjątkowa energooszczędność, ale także starannie dobrany, w oparciu o analizę potrzeb europejskich konsumentów, zakres oferowanych programów. Urządzenia te przeznaczone są zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych użytkowników, którzy dokładnie wiedzą, jakie funkcje i właściwości urządzeń są rzeczywiście niezbędne i wykorzystywane. W ten sposób użytkownik płaci tylko za to, z czego rzeczywiście korzysta, przy czym jest to również jedno z najważniejszych kryteriów decydujących o zakupie urządzenia.

London Design Festival jest w dziedzinie projektowania jednym z najważniejszych wydarzeń  na świecie. Prezentuje najszersze spektrum twórczych projektów oraz innowacyjnych dizajnerskich koncepcji. Na program festiwalu składa się ponad 280 imprez i wystaw przygotowywanych przez około 200 organizacji partnerskich.

Informacja o wystawie Silent Revolutions została również zamieszczona w specjalnej, niezależnej publikacji  The Icon Design Trail, którą wielu traktuje jako najważniejszy przewodnik po wydarzeniach London Design Festival.