zamknij
...

Archiwum

Poniedziałek, 15. Sierpień 2011, Sarajevo

Gorenje Srebrnym Sponsorem 17. Festiwalu Filmowego w Sarajewie

Gorenje Srebrnym Sponsorem 17. Festiwalu Filmowego w Sarajewie

W Sarajewie zakończył się 17. Festiwal Filmowy, którego jednym ze sponsorów było w tym roku Gorenje. Festiwal w Sarajewie słynie z dobrego programu i swobodnej atmosfery, którą zawdzięcza  artystom filmowym z całego świata oraz wiernej publiczności, co roku licznie odwiedzającej festiwal. Obok wielu sławnych i znanych osób tegoroczny festiwal gościł również światowej sławy aktorkę Angelinę Jolie, która została w tym roku laureatką nagrody “Serce Sarajewa”. Na czerwonym dywanie pojawiła się w towarzystwie swojego partnera, Brada Pitta.

W centralnym punkcie wydarzeń, na Placu Festiwalowym przed Teatrem Narodowym, Gorenje zaprezentowało w ramach patronatu  kuchnię Gorenje Delta wyposażoną w urządzenia z dizajnerskiej kolekcji Gorenje Ora-Ïto, która gościła szereg festiwalowych wydarzeń i spotkań. Przedstawiciele Gorenje wzięli również udział w uroczystym otwarciu festiwalu.

Z tej okazji do Sarajewa przybył również wraz z małżonką Prezes Zarządu Gorenje Franjo Bobinac, który wziął udział w uroczystym otwarciu festiwalu, a następnego dnia podczas specjalnej imprezy dla mediów spotkał się z przedstawicielami czwartej władzy. W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczył także Dyrektor Gorenje Commerce, d.o.o. w Bośni i Hercegowinie, Robert Polšak. Obaj wyrazili swoje uznanie dla festiwalu, który wykroczył poza lokalne granice i zyskał szczególną pozycję w kalendarzu światowych wydarzeń filmowych.

Prezes Zarządu Gorenje Franjo Bobinac podkreślił szczególne znaczenie bośniacko-hercegowińskiego rynku, na którym Gorenje otwarło dotychczas 3 salony wystawienniczo-handlowe: w  Sarajewie, Tuzli i Mostarze. „Cieszymy się, że również w Bośni i Hercegowinie możemy zaprezentować współczesny dizajn Gorenje, który  obok zaawansowanej technologii i efektywności energetycznej stanowi jeden z kluczowych czynników rozwoju produktów Gorenje w przyszłości.“ powiedział Bobinac. Dyrektor Gorenje Commerce Robert Polšak zapowiedział otwarcie kolejnego salonu Gorenje w Banja Luce oraz podkreślił znaczenie rozbudowy sieci sprzedaży obejmującej firmowe salony sprzedaży w czterech największych centrach urbanistycznych Bośni i Hercegowiny.

Jednym z wydarzeń towarzyszących festiwalowi był „Summer Cocktail Night“ – impreza zorganizowana w największym salonie wystawienniczo-handlowym Gorenje w centrum Skenderija w Sarajewie. Podczas kulinarnego mini-show gości zabawiał uznany kucharz Vjekoslav Kramer – Vjeko oraz  barman Denis Ahmedović. Mistrz kuchni przygotował dla wszystkich mnóstwo smakowitych przekąsek  według prostych i szybkich receptur - a pomogli mu w tym oczywiście niezawodni kuchenni pomocnicy z Gorenje!

Barman Denis Ahmedović zadbał natomiast o dobry nastrój gości serwując zniewalające  koktajle owocowe. Atrakcji wieczoru dopełniły loterie z nagrodami. Ci, którym dopisało największe szczęście, zabrali ze sobą atrakcyjne i praktyczne prezenty, wśród których znalazły się również sokowirówkę i eleganckie blendery  Gorenje z linii Black Up.

Wydarzenia towarzyszące 17 Sarajewskiemu Festiwalowi Filmowemu stworzyły bez wątpienia mnóstwo okazji do promocji produktów Gorenje, zwłaszcza kolekcji dizajnerskich, z których firma jest szczególnie dumna. Kolekcje z podpisem dizajnerskich sław, takich jak Pininfarina, Karim Rashid i Ora – Ïto są w sierpniu dostępne w salonach Gorenje w BiH po wyjątkowo atrakcyjnych cenach. W ten sposób Gorenje pragnie przybliżyć konsumentom dizajnerskie linie produktów.