zamknij
...

Archiwum

Piątek, 13. Maj 2011, Ljubljana

Zmywarka Gorenje otrzymuje znak »VIP test« ZPS

Zmywarka Gorenje otrzymuje znak »VIP test« ZPS

Związek Konsumentów Słowenii poleca

Podczas ostatniego niezależnego konsumenckiego testu porównawczego zmywarek zmywarka do zabudowy Gorenje GV63324X uzyskała ponadprzeciętną ocenę DOBRĄ (3,6) i znalazła się w ten sposób wśród produktów rekomendowanych przez  Związek Konsumentów Słowenii (ZKS).

W pełni zintegrowana zmywarka Gorenje GV63324X może się poszczycić oznaczeniem AAA: za zużycie energii oraz skuteczność zmywania i suszenia naczyń. Zmywarki wyposażone w innowacyjną technologię sensorową UseLogic®  nie wymagają od użytkownika wyboru programu zmywania, ponieważ urządzenie automatycznie rozpoznaje wagę załadunku oraz stopień zabrudzenia naczyń. Program automatyczny zmywa samoczynnie zgodnie z odpowiednimi ustawieniami, natomiast specjalne sensory dzięki stałemu monitoringowi czystości wody dbają o to, by naczynia były doskonale czyste przy jednoczesnym optymalnym zużyciu wody, energii elektrycznej i czasu. Funkcja opóźnionego startu zmywania (do 9 godzin) oraz alternatywne programy zmywania BIO, EKO i Super dodatkowo zwiększają efektywność pracy zmywarki.

Również wykonane ze stali inox wnętrze zmywarki urzeka innowacyjnymi rozwiązaniami, spośród których na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza system trzypoziomowej regulacji poziomu koszy MultiClack, umożliwiający zmywanie w dolnym koszu bardzo dużych naczyń i talerzy. Oba kosze zawierają także ruchome elementy pozwalające na dostosowanie przestrzeni roboczej do różnych kształtów i wielkości naczyń.

Gorenje zadbało też oczywiście o bezpieczeństwo: pełny AquaStop zapewnia skuteczną ochronę przed potencjalnym zalaniem przez cały okres użytkowania zmywarki, co z całą pewnością jest dla konsumentów czynnikiem o istotnym znaczeniu. 

Boštjan Pečnik, dyrektor wykonawczy ds. rozwoju Gorenje: »Publikacja wyników niezależnych porównawczych testów jakości jest tak dla konsumenta, jak i oferenta bądź producenta cenną informacją, pozwala bowiem sprawdzić konkurencyjność produktów na rynku. Oznaczenie »VIP Test« to niezależna ocena, która świadczy o jakości produktu, ale przede wszystkim określa jego wartość użytkową oraz wpływa na wzrost świadomości słoweńskiego konsumenta, zwłaszcza w zakresie całościowej oceny wartości danego produktu, o której stanowi nie tylko cena i podstawowe charakterystyki techniczne, ale również trwałe wartości użytkowe.«

Oznaczenie "VIP Test" zostało wprowadzone na rynek słoweński przez Związek Konsumentów Słowenii we współpracy z Międzynarodowym Instytutem Badań Konsumenckich. Oznaczenie to otrzymują produkty ocenione w wyniku porównawczych testów jakości przeprowadzanych przez specjalistów Związku Konsumentów Słowenii i Międzynarodowego Instytutu Badań Konsumenckich we współpracy z niezależnymi instytucjami w Słowenii i innych państwach UE.

Rezultaty testów publikowane od szeregu lat przez Związek Konsumentów Słowenii w magazynie Vip oraz na stronie internetowej www.zps.si mają gwarancję pełnej niezależności. Podczas testów sprawdzane są nie tylko właściwości techniczne oraz zgodność produktu ze światowymi bądź europejskimi normami, ale również jego praktyczna przydatność, funkcjonalność, trwałość, koszty użytkowania, wpływ na środowisko, a także odpowiedzialność społeczna oferentów itp. Ocena przyznana w oparciu o test jest więc nie tylko odzwierciedleniem technicznej jakości produktu, ale także innych jego właściwości, jak np. przydatności z punktu widzenia użytkownika czy też oddziaływania produktu na środowisko naturalne. Właśnie dlatego informacje zebrane podczas testów stanowią dla konsumentów istotną i wiarygodną wskazówkę podczas podejmowania decyzji o zakupie.  Oznaczenie " VIP Test " kierowane jest przede wszystkim do konsumentów słoweńskich, którym z bogatej oferty różnorodnych towarów ma pomóc w wyborze właśnie tego produktu, który uzyskał dobrą ocenę podczas niezależnego testu.