zamknij
...

Archiwum

Poniedziałek, 6. Grudzień 2010

60 lat działalności i rozwoju źródłem inspiracji na przyszłość

60 lat działalności i rozwoju źródłem inspiracji na przyszłość

Zapraszamy na stoisko Gorenje podczas 50-tych Targów IFA w Berlinie; 3 – 8 września 2010r., hala 1.1., gdzie zostaną zaprezentowane nasze najnowsze i najbardziej ambitne osiągnięcia, będące dla nas powodem do szczególnej dumy. Po nad wyraz udanych i szeroko komentowanych  przez media prezentacjach Gorenje, które miały miejsce w ubiegłych dwóch latach, powracamy do Berlina, by przy okazji tegorocznego pokazu uczcić również 60 lat działalności i rozwoju.

W czasie, który minął od wczesnych lat dwudziestych ubiegłego wieku, gdy u zarania działalności IFA przemówienia wygłaszały tu tak legendarne sławy, jak Albert Einstein, targi IFA przekształciły się w jedną z najbardziej znanych imprez wystawienniczych sprzętu gospodarstwa domowego i elektroniki użytkowej. Międzynarodowe Targi IFA 2010 właśnie otwierają swoje podwoje.

Od 2008 roku, kiedy to wielka wystawa HOME APLIANCES@IFA stała się częścią  targów IFA, już po raz trzeci z rzędu prezentują tu swoje produkty wszyscy liczący się w świecie producenci sprzętu gospodarstwa domowego. Dla Gorenje, które podczas prezentacji w ubiegłych dwóch  latach odniosło  spektakularny sukces medialny i biznesowy, tegoroczne targi są okazją do uczczenia jubileuszu 60-lecia działalności i rozwoju. 

IFA to światowe targi innowacji i nowych technologii, które dla producentów są okazją do zacieśnienia współpracy z dotychczasowymi partnerami oraz nawiązania nowych kontaktów biznesowych. W ubiegłym roku Gorenje gościło na swoim stoisku ponad 2300 partnerów biznesowych z całego świata. W tym roku Gorenje spodziewa się jeszcze więcej gości, ponieważ tegoroczne targi są również okazją do wspólnego świętowania jubileuszu 60-lecia.

Targi IFA mają decydujący wpływ na kształt portfela produkcyjnego oraz kierunki rozwoju innowacji i technologii, które będą obowiązywały w najbliższej przyszłości, co ma kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju przedsiębiorstw i marek towarowych. " Wybór nowości, które Gorenje prezentuje w tym roku w Berlinie, jest najlepszym dowodem na konsekwentną realizację polityki mającej na celu tworzenie perfekcyjnych pod względem technicznym i wizualnym oraz przyjaznych dla środowiska urządzeń gospodarstwa domowego, które zdobywają klienta atrakcyjnym wyglądem i innowacyjnymi rozwiązaniami. W 60-letniej historii Gorenje kreatywność była główną siłą napędową dla wzornictwa, innowacyjności i nieustannego rozwoju, tworząc fundamenty naszych przyszłych sukcesów." –  te słowa wypowiedział przed otwarciem targów Franjo Bobinac, Prezes Zarządu Gorenje.

Wśród wystawianych przez Gorenje nowinek  największe zainteresowanie wzbudzi zapewne premierowy pokaz innowacyjnej aplikacji GreenConnected, prezentujący możliwości zastosowania zaawansowanej technologii do optymalizacji zużycia energii elektrycznej. GreenConnected  to oryginalna nadbudowa istniejącego systemu iGorenje  służącego do zdalnego sterowania inteligentnymi, zintegrowanymi urządzeniami gospodarstwa domowego.

Dotychczasowy interfejs użytkownika systemu iGorenje został przez specjalistów Gorenje dostosowany do iPada oraz rozbudowany o rewolucyjny system inteligentnego zarządzania energią PowerManagement, którego działanie polegające na odpowiednim wydłużaniu cyklów pracy urządzeń ma na celu optymalizację zużycia energii.

Do zestawu współpracujących ze sobą pralki i piekarnika dołączyła chłodziarko-zamrażarka wyposażona w rewolucyjną nowość – akumulator ładujący się w czasie obowiązywania tańszej taryfy nocnej. Dzięki temu eksploatacja chłodziarki staje się tańsza również w porach, gdy do mieszkań dostarczana jest droższa energia elektryczna. Jeżeli nastąpi przerwa w dostarczaniu energii elektrycznej, akumulator podtrzymuje pracę chłodziarki.

System iGorenje będzie w przyszłości podlegał dalszym udoskonaleniom; inżynierowie z Gorenje zapowiadają włączenie nowych funkcji aktywnych inteligentnych sieci, które umożliwią użytkownikom jeszcze wygodniejszą, a zwłaszcza bardziej ekonomiczną, eksploatację urządzeń.

Na swoim stoisku Gorenje przedstawia również nową generację chłodziarko-zamrażarek klasy energetycznej A+++, które oprócz najwyższej sprawności energetycznej oferują dodatkowe funkcje oszczędnościowe i udoskonalenia techniczne. Skuteczniejszy system izolacji, innowacyjne rozwiązanie komponentów systemu chłodzenia oraz zastosowanie efektywniejszego kompresora zmniejszają zużycie energii do minimum. W Berlinie zaprezentowane są urządzenia zaliczane do najwyższej klasy energetycznej A+++, które zapewniają prawie 60-procentową oszczędność zużycia energii elektrycznej w porównaniu z klasą energetyczną A. Urządzenia te powinny znaleźć się w sprzedaży w nadchodzącym roku.  

Również w przyszłym roku pojawi się na rynku nowa kolekcja urządzeń - łącząca w sobie piękno i siłę tytanu Gorenje Pininfarina Titanium - która jest zaprezentowana na tegorocznych targach podczas pokazu premierowego. Nowa kolekcja stanowi kontynuację trzech kolekcji urządzeń powstałych w wyniku współpracy Gorenje i słynnej pracowni wzorniczej Pininfarina, które odniosły na rynku wyjątkowy sukces.

Nowe oblicze zyskał także sławny SmarTable, który został tym razem umieszczony w centrum powierzchni targowej i przyodziany w zieleń. Ekskluzywna, targowa wersja SmarTable wskazuje na różnorodne możliwości wykorzystania koncepcji chłodziarki zabudowanej w stelażu stołu, a jednocześnie symbolizuje nieustanny rozwój Gorenje i jego przyjazne dla środowiska działania.

Oprócz wspomnianych wcześniej nowości Gorenje prezentuje zwiedzającym również te kolekcje urządzeń, które odniosły sukcesy w ubiegłych latach. Każda z nich jest na swój sposób atrakcyjna. Kolekcja Gorenje designed by Karim Rashid emanuje magicznym światłem i charyzmatyczną osobowością projektanta; kolekcja Gorenje Retro zachwyca nowymi, tęczowymi kolorami; linia Gorenje Simplicity przekonuje łatwym sposobem obsługi i sterowaniem przy pomocy jednego logicznego pokrętła, za które Gorenje otrzymało nagrodę Plus X  w kategorii obsługi przyjaznej dla użytkownika (Ease of Use).