zamknij
...

Archiwum

Środa, 22. Grudzień 2010, Kair, Egipt, CICC

Karim Rashid prezentuje w Kairze Komb House

Karim Rashid prezentuje w Kairze Komb House

Karim Rashid, jeden z najbardziej twórczych projektantów swojej generacji, autor ponad 3000 projektów wprowadzonych do regularnej produkcji, pracujący w ponad 35 krajach i mogący się poszczycić ponad 300 międzynarodowymi nagrodami, zaprojektował " doskonały dom ", któremu nadał nazwę "KOMB HOUSE".  Instalacja zostanie zaprezentowana w nowej hali designerów »The Designer's Hall« podczas  Le Marche – jednych z największych międzynarodowych targów meblarskich w Egipcie, które będą odbywać się od 21 do 24. grudnia 2010 roku. "KOMB HOUSE by Karim Rashid" to inteligentna koncepcja domu przyjaznego dla środowiska, bazująca na różnorodności designu. W projekcie tzw. doskonałego domu autor zastosował m.in. energooszczędne płyty indukcyjne do gotowania i dwa piekarniki z kolekcji Gorenje designed by Karim Rashid. 20 grudnia Karim wystąpi również gościnnie w międzynarodowym centrum wystawowo-kongresowym CICC w Kairze.

KOMB HOUSE to perfekcyjnie zaprojektowana przestrzeń mieszkalna, w której nowoczesna technologia mocno nawiązuje do tradycji i zwyczajów, wprowadzając atmosferę domowego ciepła i rodzinnej wspólnoty. Lansuje styl życia, który wykorzystuje zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne materiały charakteryzujące się minimalnym oddziaływaniem na środowisko naturalne.

Wnętrze domu składa się z czterech pomieszczeń przeznaczonych do realizacji podstawowych rodzajów aktywności człowieka, jakimi są rozrywka, jedzenie, sen i higiena. W rzucie poziomym centralna przestrzeń domu mająca charakter łącznika, ze zlokalizowanym w niej również basenem, przechodzi w cztery kwadranty kryjące pokój dzienny, łazienkę, sypialnię i jadalnię. Kuchnia połączona jest z formalną jadalnią i kącikiem śniadaniowym. W lekką strukturę kuchni à la "origami" wbudowano chłodziarkę oraz dwa piekarniki Gorenje, natomiast na atrakcyjnie zaprojektowanej, wolnostojącej wyspie kuchennej zainstalowano płytę indukcyjną Gorenje koloru białego, również z kolekcji Gorenje designed by Karim Rashid. Innowacyjnie zaprojektowane indukcyjne płyty do gotowania o niepowtarzalnej grafice, zamienią największe wyzwanie kulinarne we wciągającą kreację; odbicie magicznego światła na lśniącej, białej powierzchni zaczaruje twoje zmysły. Podobnie, jak cały KOMB HOUSE!

Kolekcija Gorenje designed by Karim Rashid. Ta gwiazdorska kolekcja stanowi minimalistyczną fuzję funkcjonalności, interaktywności i czystości. Wykorzystująca opracowaną przez inżynierów Gorenje innowacyjną technologię MoodLite pionowa taśma świetlna LED, biegnąca wzdłuż drzwi urządzenia i stanowiąca centralny element dekoracyjny, może za pomocą jednego dotknięcia zmieniać barwę na jeden z siedmiu dostępnych odcieni kolorystycznych. W ten sposób można przy pomocy światła tworzyć we wnętrzu specjalną atmosferę, podkreślającą charakter przestrzeni i styl życia. Innowacyjnie zaprojektowana kolekcja Gorenje designed by Karim Rashid skierowana jest do wymagającego klienta, który ceni najwyższej klasy design i ponadczasowe piękno. Gorenje jest pierwszym producentem urządzeń gospodarstwa domowego, które zaproponowało użytkownikowi rozwiązanie pozwalające  na samodzielną zmianę koloru piekarnika lub okapu kuchennego.