zamknij
...

Archiwum

Czwartek, 4. Listopad 2010

Wyróżnienie gold innovation award za kolekcję Gorenje designed by Karim Rashid

Wyróżnienie gold innovation award za kolekcję Gorenje designed by Karim Rashid

DESIGN AWARDS 2010, LONDYN

Londyn/Velenje, Październik 2010 – Ekskluzywna kolekcja urządzeń gospodarstwa domowego Gorenje designed by Karim Rashid zdobyła w konkursie Design Awards 2010 złote wyróżnienie w kategorii innowacyjności produktu Product Innovation Award. Design Awards to program promocji najlepiej zaprojektowanych produktów dla domu, organizowany przez wydawcę magazynu Designer i wspierany przez ponad 30 wiodących brytyjskich producentów produktów dla domu.

Uroczystość zamykająca tegoroczną edycję konkursu Design Awards, rokrocznie typującego i nagradzającego najlepiej zaprojektowane i prawdziwie innowacyjne produkty dla domu, odbyła się w tym roku 5 października w Londynie. Niezależne jury było pod wielkim wrażeniem kolekcji urządzeń Gorenje designed by Karim Rashid, w skład której wchodzą piekarnik, okap oraz płyta kuchenna, których wspólną cechą są charakterystyczne zaokrąglone linie oraz odważna kolorystyka często towarzysząca projektom Karima Rahida. Ta niezwykle atrakcyjna kolekcja doskonałych urządzeń wnosi do kuchni światło i dostarcza niezapomnianych wrażeń dla zmysłów.

"Zdobycie tej nagrody wspólnie z Gorenje to dla mnie wielki honor, ponieważ Gorenje naprawdę stawia na design i zaoferowało mi możliwość wypróbowania niektórych nowych pomysłów. Nie chciałem jedynie stworzyć kolejnego urządzenia - chciałem, by urządzenie to zmieniło atmosferę samego wnętrza. Chciałem wykorzystać kolor, który wiele ludzi wciąż obawia się wprowadzić do swoich domów, zwłaszcza do kuchni. Dlatego dla piekarnika stworzyłem minimalistyczną w formie płytę frontową z miękkimi krawędziami i pionową taśmą świetlną LED, której barwę użytkownik może samodzielnie zmieniać, dostosowując w  ten sposób do wnętrza lub własnego nastroju. To w gruncie rzeczy obiekt empiryczny, obiekt jako doświadczenie." - powiedział Karim Rashid odbierając nagrodę.

Ruth Ferguson, Dyrektor Handlowy Gorenje UK, powiedziała: "Bardzo cieszy nas złote wyróżnienie, które zdobyliśmy w tegorocznym konkursie za wspaniałą, designerską kolekcję Karim Rashid. Moim zdaniem ta kolekcja najlepiej potwierdza opinię o Gorenje jako o producencie funkcjonalnych i zarazem znakomicie zaprojektowanych linii produktów. Gorenje jest również pierwszym producentem urządzeń gospodarstwa domowego, który przy pomocy autorskiej, innowacyjnej technologii MoodLite oferuje użytkownikom możliwość samodzielnej zmiany koloru urządzenia."

Innowacyjna, pionowa taśma świetlna LED umieszczona na piekarniku i okapie z kolekcji Gorenje designed by Karim Rashid może zalśnić jednym z siedmiu dostępnych odcieni kolorystycznych, co pozwala użytkownikom na dostosowanie wyglądu urządzenia do charakteru pomieszczenia, chwilowego samopoczucia, a nawet do preferowanego stylu życia.

Bill Miller, Dyrektor Sprzedaży Gorenje UK: "To fantastyczny sukces, jesteśmy z niego niezwykle dumni. Przyznanie tego wyróżnienia potwierdza bowiem, że jesteśmy producentem lubianych i nowoczesnych produktów. Złote wyróżnienie powinno również zachęcić i przekonać zarówno detalistów, jak i indywidualnych klientów, że decydując się na produkt Gorenje dokonali wyboru naprawdę innowacyjnego produktu o doskonałej jakości. "

Karim Rashid, projektant specjalizujący się we wzornictwie przemysłowym, laureat wielu nagród, współpracował już przy realizacji ponad stu projektów na całym świecie. Jak sam twierdzi, we współpracy z Gorenje urzeczywistnił swoje pragnienie, by projektować proste przedmioty codziennego użytku, jak np. sprzęt gospodarstwa domowego. "To wspaniałe uczucie móc połączyć własną wyobraźnię z nowoczesną technologią i stworzyć doskonałą kolekcję urządzeń, która porusza wszystkie zmysły”. Połączenie bezspornego talentu ikony wzornictwa, jaką jest Karim Rashid, oraz wysokiej jakości Gorenje, przejawiającej się w dopracowaniu wszelkich detali oraz wykorzystaniu wytrzymałych materiałów, patronowało powstaniu kolekcji, która z pewnością zapadnie w pamięć. Innowacyjna kolekcja Gorenje designed by Karim Rashid adresowana jest do wymagających klientów, ceniących doskonały design i ponadczasowe piękno.

Karim Rashid jest niezwykle twórczym projektantem, który cieszy się pozycją niekwestionowanego króla kolorów i uchodzi za jedną z najjaśniejszych gwiazd w świecie wzornictwa przemysłowego. Pochodzi z Nowego Jorku, gdzie swój talent i wiedzę rozwija w wielu dziedzinach, takich jak meblarstwo, architektura, oświetlenie, sztućce itp. Teraz przedmiotem swej działalności uczynił także sprzęt gospodarstwa domowego. Współpracował z największymi światowymi markami, takimi jak Kenzo, Alessi, Prada, Artemide, Audi, Cappellini, Carolina Herrera, Edra, Egizia, Estee Lauder, Foscarini, Giorgio Armani, Magis, Sony, Swarovski, Toyota, Veuve Clicquot, Zanotta... Karim Rashid może poszczycić się ponad 3000 tysiącami projektów wprowadzonych do seryjnej produkcji oraz ponad 300 nagrodami – wśród nich również nagrodą Sleep05 przyznaną mu za renowację hotelu Semiramis w Atenach. Projekty Karima były wielokrotnie nagradzane nagrodami Red Dot Award, Chicago Athenaeum Good Design Award, I.D. Magazine Annual Design Review oraz IDSA Industrial Design Excellence Award. Karim jest laureatem doktoratów Honoris Causa wydziałów Ontario College of Art & Design oraz Corcoran College of Art & Design. W 2007 roku w Instituto Tomie Ohtake w brazylijskim Sao Paolo odbyła się największa dotychczas retrospektywna wystawa prac Karima. Karim występuje z gościnnymi wykładami na konferencjach i uniwersytetach całego świata, szeroko propagując swą wiarę w rolę designu w codziennym życiu.

Gorenje, obchodzące w tym roku 60-tą rocznicę działalności, jest jednym z wiodących producentów urządzeń gospodarstwa domowego w Europie. Co roku ponad 3,5 miliona urządzeń uosabiających mariaż najnowocześniejszej technologii z doskonałym designem znajduje nowy dom w jednym z ponad 70 krajów, w których Gorenje sprzedaje swoje produkty. Dzięki innowacyjnym, doskonałym pod względem technologicznym i pięknie zaprojektowanym produktom Gorenje pragnie stać się najbardziej oryginalnym producentem designerskich urządzeń gospodarstwa domowego na świecie. Gorenje inspiruje.

Design Awards to konkurs promujący doskonałe wzornictwo dla domu. Konkurs organizowany jest przez wydawcę magazynu Designer przy wsparciu ponad 30 wiodących brytyjskich producentów produktów dla domu. Początki konkursu sięgają roku 2003, a przedmiotem oceny konkursowej były początkowo projekty kuchni i łazienek. Z czasem ramy konkursu znacznie się rozrosły obejmując swym zasięgiem całą przestrzeń mieszkalną. Nagrody za innowację produktową – Product Innovation Award - stanowiące zasadniczy człon schematu promocyjnego, wyróżniają i promują produkty reprezentujące prawdziwą innowacyjność oraz uwydatniające rolę producentów w procesie rozwoju innowacji dla domu.