zamknij
...

Archiwum

Czwartek, 28. Październik 2010

Kolekcja Gorenje designed by Karim Rashid

Kolekcja Gorenje designed by Karim Rashid

Innowacyjna kolekcja Gorenje designed by Karim Rashid

Dotyk światła w twojej kuchni

Karim Rashid, światowej sławy gwiazda w dziedzinie projektowania przemysłowego, stworzył wraz z Gorenje kolekcję urządzeń, którą charakteryzuje minimalistyczna fuzja funkcjonalności, interaktywności i czystości. Kolekcja Gorenje designed by Karim Rashid jest pierwszą dostępną na rynku kolekcją urządzeń, która oferuje użytkownikowi możliwość samodzielnej zmiany koloru obudowy urządzenia. To bardzo proste – wystarczy jeden delikatny dotyk.

W ten sposób projektant, jak sam twierdzi, urzeczywistnił swoje pragnienie, by projektować proste przedmioty codziennego użytku, jak np. sprzęt gospodarstwa domowego. "To wspaniałe uczucie móc połączyć własną wyobraźnię z nowoczesną technologią i stworzyć doskonałą kolekcję urządzeń, która poruszy wszystkie zmysły” - mówi Karim Rashid. Gorenje jest pierwszym producentem w branży, który zaoferował użytkownikowi rozwiązanie pozwalające zmieniać kolor piekarnika lub okapu kuchennego.

W skład kolekcji Gorenje designed by Karim Rashid wchodzą: piekarnik do zabudowy wyposażony w technologię HomeMADE, nowocześnie zaprojektowany okap kuchenny oraz utrzymana w białym kolorze indukcyjna płyta do gotowania o niepowtarzalnej grafice. Centralnym elementem dekoracyjnym jest innowacyjny, pionowy pas świetlny LED, biegnący wzdłuż okapu i drzwiczek piekarnika.

Baw się kolorami

Dzięki opracowanej przez Gorenje innowacyjnej technologii MoodLite, kolor oświetlenia LED można za jednym dotknięciem dowolnie zmienić na jeden z siedmiu dostępnych barwnych odcieni. Posługując się światłem możemy wprowadzić do wnętrza wyjątkową atmosferę, w zależności od charakteru pomieszczenia lub chwilowego samopoczucia, a nawet preferowanego stylu życia. Innowacyjnie zaprojektowana kolekcja Gorenje designed by Karim Rashid, która pieści wnętrze światłem, adresowana jest zwłaszcza do wymagających klientów, ceniących doskonały design i ponadczasowe piękno.

Dzięki opracowanej przez Gorenje innowacyjnej technologii MoodLite, kolor oświetlenia LED można za jednym dotknięciem dowolnie zmienić na jeden z siedmiu dostępnych barwnych odcieni.

Piekarnik do zabudowy BO87KR. Innowacyjny kształt wnętrza piekarnika HomeMADE, charakteryzujący się wysklepionym stropem i zaokrąglonymi bocznymi ściankami oraz przemyślaną lokalizacją grzałek zapewnia doskonałe rezultaty pieczenia. Przygotowanie jedzenia w nowym piekarniku to zabawa - to zawsze kończąca się sukcesem kreacja za pomocą dotyku. Kolor światła odzwierciedla twoje chwilowe samopoczucie – wyjątkowe doświadczenie dla wszystkich zmysłów.

Karim Rashid to światowa ikona designu. Specjalizuje się we wzornictwie przemysłowym, jest laureatem wielu nagród, współpracował już przy realizacji ponad stu projektów na całym świecie. Ten pochodzący z Nowego Jorku wyjątkowo twórczy designer i niekwestionowany król kolorów zalicza się do najjaśniejszych gwiazd w świecie wzornictwa przemysłowego. Swój talent i wiedzę rozwija w wielu dziedzinach, takich jak meblarstwo, architektura, oświetlenie, sztućce itp. Teraz przedmiotem swojej działalności uczynił także sprzęt gospodarstwa domowego. Współpracował z największymi światowymi markami, takimi jak Kenzo, Alessi, Prada, Artemide, Audi, Cappellini, Carolina Herrera, Edra, Egizia, Estee Lauder, Foscarini, Giorgio Armani, Magis, Sony, Swarovski, Toyota, Veuve Clicquot, Zanotta... Karim Rashid może poszczycić się ponad 3000 tysiącami projektów wprowadzonych do seryjnej produkcji oraz ponad 300 nagrodami – wśród nich również nagrodą Sleep05 przyznaną mu za renowację hotelu Semiramis w Atenach. Projekty Karima były wielokrotnie nagradzane nagrodami Red Dot Award, Chicago Athenaeum Good Design Award, I.D. Magazine Annual Design Review oraz IDSA Industrial Design Excellence Award. Karim jest laureatem doktoratów Honoris Causa wydziałów Ontario College of Art & Design oraz Corcoran College of Art & Design. W 2007 roku w Instituto Tomie Ohtake w brazylijskim Sao Paolo odbyła się największa dotychczas retrospektywna wystawa prac Karima. Karim występuje z gościnnymi wykładami na konferencjach i uniwersytetach całego świata, szeroko propagując swą wiarę w rolę designu w codziennym życiu. www.karimrashid.com/