zamknij
...

Archiwum

Środa, 23. Czerwiec 2010, Köln, Niemcy

Plus X Award 2010 Nagroda dla pralki GORENJE SIMPLICITY za sterowanie przyjazne dla użytkownika

Plus X Award 2010 Nagroda dla pralki GORENJE SIMPLICITY za sterowanie przyjazne dla użytkownika

27 maja br. w niemieckiej Kolonii Gorenje już po raz siódmy z rzędu odebrało prestiżową międzynarodową nagrodę Plus X Award. Tym razem Gorenje zostało nagrodzone w kategorii obsługi przyjaznej dla użytkownika za pralkę z linii Gorenje Simplicity Light.

Pralka Gorenje Simplicity WA 614 SYW pochodząca z linii sprzętu gospodarstwa domowego Simplicity - najnowszej oferty rynkowej Gorenje - podbiła jury konkursowe swoim minimalizmem i prostotą jako właściwą odpowiedzią na współczesne dążenia do upraszczania codziennego życia.

»Obsługa pralki Gorenje Simplicity przy pomocy tylko jednego pokrętła jest niezwykle prosta i wyjątkowo funkcjonalna. Pralka może się również pochwalić atrakcyjnym wyglądem zewnętrznym. Przyciągające spojrzenie, ergonomicznie zaprojektowane pokrętło wyboru programów wygląda bardzo prosto, a zarazem elegancko i subtelnie« - tak brzmiało uzasadnienie werdyktu jury.           

Minimalistycznie zaprojektowana pralka Gorenje Simplicity WA 614 SYW, z bębnem o pojemności 6 kilogramów, 1400 obrotami wirówki na minutę, wyświetlaczem LED i zaawansowaną technologią UseLogic® jest przyjazna zarówno dla użytkownika, jak i środowiska naturalnego. Dzięki zastosowanej technologii UseLogic®, która gwarantuje najwyższą sprawność energetyczną, pralka może się poszczycić nalepką klasy energetycznej AAA. Zużywana przez pralkę ilość energii elektrycznej jest o 10% niższa, niż wymagają tego standardy klasy energetycznej A, natomiast skuteczność prania i wirowania mieści się w zakresie wysokich standardów klasy energetycznej A.

Wybór programów prania odbywa się przy pomocy jednego logicznego pokrętła, przy czym ikony najczęściej używanych programów - Bawełna 60 oC, Tkaniny mieszane 40 oC i Tkaniny delikatne 30 oC - zostały specjalnie wyeksponowane. W europejskich gospodarstwach domowych właśnie tych programów używa się najczęściej i stanowią około 80% wszystkich cyklów prania.

Atrakcyjną ofertę programów prania uzupełniają programy dodatkowe, takie jak 17-minutowy program prania szybkiego, program prania ręcznego, specjalny program autoczyszczenia SterilTub oraz udoskonalone systemy zabezpieczeń - program AquaStop, wyłącznik różnicowo-prądowy, system kontrolny SCS, sensor kontroli poziomu piany oraz zabezpieczenie przed przelaniem się wody.

Konkurs o nagrodę Plus X Award jest największym konkursem dla marek technologicznych, sportowych i life-stylowych. W jury konkursowym zasiada 144 najwyższej klasy niezależnych ekspertów z 32 krajów oraz przedstawicieli 40 wysoko wykwalifikowanych partnerów. W tegorocznym konkursie do nagrody zgłoszono ponad 1000 produktów, z czego tylko 270 znalazło uznanie w oczach jury i zostało nagrodzonych w 13 kategoriach.