zamknij
...

Archiwum

Poniedziałek, 29. Czerwiec 2009, Velenje/Koeln

Gorenje laureatem nagrody Plus X Award 09

Gorenje laureatem nagrody Plus X Award 09

Jury pod wrażeniem piekarnika BO 8750 AX

Siedemnastu niezależnych dziennikarzy branżowych oraz uznanych ekspertów w dziedzinie białej techniki wydało jednogłośny werdykt: Wśród dużych urządzeń gospodarstwa domowego piekarnik Gorenje BO 8750 AX spełnia wszystkie warunki uprawniające do przyznania prestiżowej nagrody i oznakowania Plus X Award w kategorii wzornictwa i łatwości użytkowania.

Piekarnik BO 8750 AX ma 60l pojemności użytkowej i daje możliwość jednoczesnego pieczenia na trzech poziomach. Nagrzewa się do temperatury 200oC w ciągu niespełna 6 minut (FastPreheat), natomiast zewnętrzna powierzchnia drzwiczek i obudowy pozostaje chłodna podczas procesu pieczenia i po jego zakończeniu dzięki zastosowaniu dynamicznego systemu efektywnego chłodzenia (DCS, UDC). Dodatkowe bezpieczeństwo użytkowania i wysoką sprawność energetyczną zapewniają sprawne energetycznie drzwiczki CoolDoor, przy czym doskonała izolacja drzwiczek w połączeniu ze specjalnymi warstwami refleksyjnymi na szkle zwiększają sprawność piekarnika przy widocznie mniejszym zużyciu energii.

Dzięki czytelnej grafice opatentowanego innowacyjnego modułu elektronicznego DirecTOUCH uruchomienie piekarnika i całego procesu pieczenia odbywa się przy użyciu tylko trzech przycisków. Jedyną czynnością, jaką musi wykonać użytkownik, jest przygotowanie talerzy, te zaś - przy użyciu funkcji WarmPlate - można również podgrzać w piekarniku. Piekarnik zapewnia także podtrzymywanie odpowiedniej temperatury już przygotowanych potraw dzięki funkcji StayWarm.

Również czyszczenie piekarnika jest wyjątkowo łatwe: zamiast żmudnego szorowania wystarczy wlać do na głęboką blachę pół litra wody i podgrzewać przez pół godziny z zastosowaniem funkcji AquaClean. Dzięki temu zabrudzenia zostaną zmiękczone, zaś wykonane z emalii EcoClean wyjmowane wkładki EasyClean można umyć również w zmywarce do naczyń.

Liczne funkcje i zaawansowane sterowanie elektroniczne oraz zastrzeżone patentami innowacyjne rozwiązania poprawiające sprawność energetyczną i zgodność ekologiczną to atrybuty piekarnika Gorenje BO 8750 AX Premium, które przekonały członków jury również w 2009 roku.

W tym roku Gorenje już po raz szósty znalazło się w gronie laureatów Plus X. Po pralce Premium Touch w roku 2004 i chłodziarko-zamrażarce Premium Touch w roku 2005, a także chłodziarko-zamrażarce Gorenje made with Crystallized - Svarovski elements w roku 2007, które otrzymały nagrodę w kategorii łatwość użytkowania, nagrody w kategorii projektowanie przyznano w roku 2006 chłodziarko-zamrażarce Gorenje Pininfarina i w roku 2008 piekarnikowi do zabudowy B1-ORA-E z kolekcji Gorenje Ora-Ϊto. W tym roku natomiast ta prestiżowa nagroda przypadła piekarnikowi do zabudowy nowej generacji z linii Premium. Nowa generacja kuchenek Gorenje wyróżnia się innowacyjną technologią, znakomitą ergonomicznością, przyjaznym dla użytkownika sterowaniem oraz wysoką sprawnością energetyczną (wszystkie urządzenia zaliczają się do klasy energetycznej A lub A+), a jednocześnie widocznie wyróżnia się wzornictwem. Realizując ten projekt zespoły robocze Gorenje rozwinęły szereg innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych i funkcjonalnych, które należą do unikatowych w branży i z tego względu zostały również zastrzeżone patentami.
Nagrodę Plus X AwardTM przyznaje komisja, w skład której wchodzą uznani przedstawiciele europejskich mediów branżowych i ogólno-społecznych zajmujących się tematyką białej techniki. Warunkiem otrzymania nagrody  jest uznanie produktu za najlepszy w danej grupie produktów w przynajmniej jednej z czterech kategorii: innowacyjność, wzornictwo, łatwość użytkowania, ekologia. O nagrodę Plus X AwardTM ubiegają się produkty ze świata motoryzacji, elektroniki konsumenckiej, telekomunikacji, technologii informatycznych, fotografii oraz małych i dużych urządzeń gospodarstwa domowego. Umieszczony na produkcie symbol nagrody Plus X AwardTM w postaci rozpoznawalnego znaku "+x" informuje nabywcę o wysokiej jakości znaku towarowego.