zamknij
...
Wtorek, 2. Kwiecień 2013

Doskonałe zakończenie sezonu w skokach narciarskich w Planicy

Po licznych tegorocznych sukcesach zawody zamykające sezon Pucharu Świata, które odbyły się w dniach 21- 24 marca br. na rodzimej skoczni w Planicy, przyniosły słoweńskim skoczkom prawdziwy deszcz medali: za pierwsze, drugie i trzecie  miejsce w zawodach indywidualnych oraz za pierwsze miejsce w rywalizacji drużynowej. Gorenje z dumą gratuluje sukcesów.

W tegorocznych zawodach Pucharu Świata słoweńscy skoczkowie zdobyli w sumie trzy złote, trzy srebrne i pięć brązowych medali oraz trzy złote i dwa srebrne medale w zawodach drużynowych.  Najskuteczniejszym słoweńskim skoczkiem okazał się na zakończenie sezonu Pucharu Świata Robi Kranjec, który zgromadził na koncie 802 punkty i zajął w ogólnej klasyfikacji szóste miejsce. Zaraz za nim na siódmym miejscu uplasował się Peter Prevc. Jurij Tepeš zajął trzynaste miejsce, a Jaka Hvala zakończył sezon na miejscu szesnastym.  Peter Prevc zdobył ponadto srebro i brąz na zawodach w Mistrzostwach Świata, a Jaka Hvala złoty medal na Mistrzostwach Świata Juniorów.  Na światowej liście rankingowej zawodników w lotach narciarskich Robi Kranjec zajął drugie miejsce, Peter Prevc – czwarte, a Jurij Tepeš piąte miejsce.